reklama

Zbilansowany plan finansowy gminy Miastków Kościelny

Opublikowano: 05 styczeń 2017, 08:17 Kategoria Aktualności
miastków kościelnybudżet 2017
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Rozbudowa oczyszczalni ścieków oraz budowa sieci kanalizacyjnej to główne zadania inwestycyjne gminy Miastków Kościelny w 2017 roku. Jednogłośnie przyjęty budżet zakłada dochody i wydatki na takim samym poziomie.

Za tegorocznym planem finansowym zagłosowali wszyscy radni, którzy 28 grudnia zebrali się na sesję rady gminy. Miastkowski budżet jest zbilansowany i zakłada taki sami poziom dochodów i wydatków (20,5 mln zł). - Tegoroczny budżet, tak jak w poprzednich latach, jest zrównoważony i realny do realizacji ? podkreśla wójt gminy Jerzy Jaroń.

Na inwestycje samorząd planuje przeznaczyć dwa miliony złotych. Największe zadania to te związane z ochroną środowiska. W tym roku rozpocznie się rozbudowa oczyszczalni ścieków w stolicy gminy. Inwestycja warta jest ok. 4,7 mln zł. W 2017 roku rozpocznie się także budowa sieci kanalizacyjnej z przyłączami w miejscowościach Glinki, Ryczyska, Wola Miastkowska i Kujawy.

reklama


Podobnie jak w poprzednich latach samorząd Miastkowa Kościelna dokłada się do remontu dróg powiatowych. 100 tys. zł radni przeznaczyli na przebudowę powiatowego traktu między Zwolą Poduchowną a Wilczyskami. Modernizacji zostanie poddana również droga gminna Ryczyska ? Zwola Poduchowna (200 tys. zł). Z wydatków budżetowych wydzielono fundusz sołecki, który zamknął się na ten rok kwotą 226 tys. zł.

Największą pozycją w wydatkach są te z działu oświata i wychowanie. W sumie samorząd przeznaczy na ten cel 7,5 mln zł. ? W związku z reformą oświaty, wstrzymujemy się z budową przedszkola w Miastkowie Kościelnym. Z dużym prawdopodobieństwem będziemy przekształcać budynek gimnazjum na cele przedszkolne ? mówi Jerzy Jaroń.

Wójt liczy, że w trakcie roku uda się poszerzyć zakres inwestycji. ? Czekamy na rozstrzygnięcia kilku naborów z ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, w zależności od tego będziemy zwiększać wydatki na inwestycje ? zapowiada nasz rozmówca.

Łukasz Korycki

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama