reklama

Będą nowe drogi i chodniki ? budżet Garwolina 2017

Opublikowano: 29 grudzień 2016, 08:15 Kategoria Aktualności
budżet 2017Garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

74 mln 127 tys. zł po stronie dochodów i 79 mln 158 tys. zł po stronie wydatków. W tym ponad 13 mln zł stanowią wydatki inwestycyjne. W planach między innymi są budowy nowych ulic oraz remonty chodników.

Przedstawiony projekt budżetu Miasta Garwolina na 2017 r. pozytywnie zaopiniowała komisja budżetowa rady miasta oraz Regionalna Izba Obrachunkowa w Warszawie. Na wczorajszej sesji Rady Miasta Garwolina uchwałę podjęto jednogłośnie.

- Pragnę podziękować państwu za przyjęcie budżetu ? zwrócił się po głosowaniu do radnych burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski. ? Jest to niewątpliwie najważniejszy dokument, w oparciu o który realizowane są zadania miasta i jednostek podległych. Dzięki temu będziemy mogli przystąpić jak najszybciej do realizacji i te zadania, które są tutaj wymienione będą realizowane, a jeśli będą występowały jakieś trudności, na pewno będziemy państwa informować ? tłumaczył burmistrz.

reklama


Łączne planowane dochody miasta w przyszłym roku mają wynieść 74 mln 127 tys. zł. Wydatki zaplanowano na 79 mln 158 tys. zł. Różnica między dochodami a wydatkami ? 5 mln zł - stanowi planowany deficyt , który zostanie pokryty przychodami pochodzącymi z pożyczek zaciągniętych na rynku krajowym oraz z wyemitowanych obligacji samorządowych.

Budżet na przyszłoroczne inwestycje to 13 mln 368 tys. zł, w tym inwestycje drogowe.

W przyszłym roku czeka nas modernizacja ulic: Senatorska, Nadwodna, Żeromskiego, łącznik między Wiejską (Studzińskiego) a Marka Hłaski, Boczna, Generała Maczka. Zaplanowano także budowę ulicy Romanówka wraz z odwodnieniem i wykonanie projektu zjazdu w ul. Księcia Janusza.

Zostaną także zmodernizowane niektóre odcinki chodnika wzdłuż dawnej drogi krajowej nr 17. W budżecie zaplanowano także środki na modernizację oświetlenia na ulicach: Bajkowej, Dłużniewskiego, Romanówka, na wale na rzece Wildze oraz projekty oświetlenia: ul. Ks. Janusza do Niecieplina oraz drogi-łącznika pomiędzy ulicami II Armii Wojska Polskiego a osiedlem Stacyjna.

Ze środków remontowych zostaną także wyremontowane alejki na Skwerze Solidarności.

Więcej o planowanych w 2017 roku inwestycjach w Garwolinie przeczytacie wkrótce.

jd

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama