reklama

Przygotowania do budowy S17 w Gończycach [video]

Opublikowano: 09 grudzień 2016, 07:09 Kategoria Aktualności
s17gończycegmina sobolew
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Choć to formalnie jeszcze nie budowa, to pierwsze ciężkie maszyny wykorzystywane do budowy S17 wjechały na teren powiatu garwolińskiego. W Gończycach (gm. Sobolew) powstała baza budowlana.

Przypomnijmy, że budowa S17 na terenie Mazowsza została podzielona na kilka etapów. Wykonawcą trzech odcinków? 13 km od granicy województw do Gończyc (313,6 mln zł), 12,2 km od obwodnicy Gończyc do obwodnicy Garwolina (288,5 mln zł) oraz 13 km drogi od obwodnicy Garwolina do obwodnicy Kołbieli (blisko 290 mln zł) ? jest Budimex. Pozostałe odcinki na Mazowszu ? 8,7 km obwodnicy Kołbieli (ok. 225,5 mln zł) i 15,2 km od obwodnicy Kołbieli do węzła Lubelska (370,5 mln zł) ? wybuduje konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe.

Aktualny stan inwestycji to oczekiwanie na wydanie zezwoleń realizacji inwestycji drogowej (ZRID) przez wojewodę mazowieckiego. Bez tego dokumentu nie można rozpocząć prac budowlanych. Firma Budimex nie traci czasu i kilka tygodni temu do Gończyc (gm. Sobolew) wjechał ciężki sprzęt. - W tej chwili przygotowujemy się do rozpoczęcia projektu - wydzielamy place pod kruszywa, montujemy urządzenia dla wytwórni mas bitumicznych i betonu ? wyjaśnia Kinga Romanowska, ekspert ds. komunikacji Budimex SA.

reklama


Budowa S17 jest realizowana w trybie ?projektuj i buduj?. Oznacza to, że wykonawca ma opracować dokumentację projektową, uzyskać zezwolenie na realizację inwestycji i wybudować drogę. Przed oddaniem trasy dla ruchu musi uzyskać decyzję o dopuszczeniu do użytkowania drogi. Nawierzchnia drogi ekspresowej nr 17 wykonana będzie w technologii betonu cementowego.

Prace przy budowie trasy na mazowieckich odcinkach mają się rozpocząć wiosną przyszłego roku. Przewidywany termin zakończenia to połowa 2019 roku.

Dla naszych czytelników mamy wyjątkowy materiał wideo z drona, który podejrzał jak w Gończycach drogowcy pracują przy budowie bazy budowlanej. Za materiał dziękujemy użytkownikowi o nicku SimiPl.

Budowa S17 w Gończycach (gm. Sobolew)

Opublikowany przez WirtualnyGarwolin.pl na 8 grudzień 2016

Łukasz Korycki


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama