reklama

Trzy inwestycje na finiszu w gm. Miastków Kościelny

Opublikowano: 25 listopad 2016, 06:54 Kategoria Aktualności
miastków kościelnyzwolazabruzdyoświetlenie
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Do końca listopada gmina Miastków Kościelny zakończy trzy inwestycje, realizowane przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

128 tys. zł miejscowy samorząd przeznaczył na termomodernizację świetlicy wiejskiej w Zabruzdach. Piętrowy budynek, oprócz ocieplenia, zyskał nowe okna oraz drzwi garażowe.

Zadowoleni ze wsparcia WFOŚiGW są także strażacy ze Zwoli. Lada dzień do jednostki trafi średni samochód gaśniczy marki DAF (rocznik 1997). Wartość zakupu to 220 tys. zł.

reklama


Największą z inwestycji, która zakończy się w najbliższych dniach, jest wymiana oświetlenia ulicznego. Kompleksowa modernizacja lamp została zrealizowana w 10 miejscach. Wymieniono 271 punktów oświetleniowych, 20 urządzeń pomiarowych oraz 26 zegarów astronomicznych.

Zadowolenia z wymiany oświetlenia nie kryje wójt. Jerzy Jaroń podkreśla, że inwestycja zwiększy bezpieczeństwo gminy. ? Lampy, które zostały wymienione liczyły 20-30 lat, zużywały dużo prądu i dawały mało światła. Po tej kompleksowej wymianie nie mamy na terenie gminy lamp starszych jak osiem lat. Wyjątkiem jest część Miastkowa Kościelnego, gdzie modernizację planujemy po pracach związanych z wymianą linii energetycznych, realizowaną przez PGE ? mówi wójt Jaroń.

Łukasz Korycki

fot. UG Miastków Kościelny


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama