reklama

Małżeńskie jubileusze w gminie Łaskarzew

Opublikowano: 07 listopad 2016, 09:39 Kategoria Aktualności
gmina Łaskarzewzłote gody
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Złote, diamentowe i żelazne gody świętują w tym roku pary z gminy Łaskarzew. Jubileuszowa uroczystość, pełna wzruszeń i niespodzianek, odbyła się w Zespole Szkół w Starym Pilczynie. Małżonkowie, którzy w tym roku obchodzą 50. rocznicę ślubu odebrali prezydenckie medale.

- Mimo różnych przeciwności losu, przyrzeczenia danego sobie dotrzymaliście, dochowaliście przysięgi małżeńskiej. Możliwe to było tylko dlatego, że darzycie się wzajemnym uczuciem i poszanowaniem, bo przecież miłość jest dawaniem - nie braniem, budowaniem ? nie niszczeniem, zaufaniem ? nigdy zwodzeniem, cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu i każdego smutku ? mówiła rozpoczynając uroczystość dyrektor Zespołu Szkół w Starym Pilczynie Beata Paziewska.

Żelazną rocznicę ślubu, czyli 65 lat wspólnego życia świętują w tym roku Genowefa i Stanisław Niedźwiedzcy oraz Stanisława i Józef Kwiecińscy. 60 lat razem spędzili ze sobą Zofia i Zygmunt Walochowie, Regina i Marian Paziewscy, Krystyna i Józef Pogodowie, Aleksandra i Zygmunt Pałyskowie, Janina i Czesław Górzkowscy, Danuta i Roman Bożkowie, Genowefa i Stanisław Karczmarczykowie.

reklama


Na wniosek wójta gminy Łaskarzew pary obchodzące w tym roku złote gody, czyli 50. rocznicę ślubu, zostały odznaczone prezydenckim medalem za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale otrzymali: Danuta i Michał Boratyńscy, Emilia i Henryk Głowalowie, Marianna i Lucjan Jankowscy, Danuta i Jan Jarzynowie, Sabina i Jan Łagowscy, Wiesława i Józef Michalcowie, Krystyna i Sylwester Paciorkowie, Hanna i Marian Paśnikowie, Krystyna i Jerzy Pylowie, Halina i Bolesław Strachotowie, Stanisława i Adolf Tobiaszowie, Lucyna i Witold Wojdatowie.

- Te wspólnie przeżyte 50, 60 czy 65 lat to najpiękniejszy symbol miłości rodzinnej, najlepszy przykład wzajemnego zaufania i zaufania do instytucji Małżeństwa, to wzór dla młodych pokoleń (?). W imieniu pana wójta, radnych gminy Łaskarzew i pracowników urzędu chciałabym bardzo serdecznie pogratulować dzisiejszego jubileuszu i złożyć najserdeczniejsze życzenia. Życzę przede wszystkim błogosławieństwa Bożego. Życzę radości i pociechy z dzieci i wnuków, samych słonecznych dni, wszystkiego dobrego, ale przede wszystkim sił i zdrowia, żebyście mogli szczęśliwie doczekać kolejnych rocznic aż do tej 80., która nazywa się dębowa ? mówiła Sylwia Szopa, zastępca wójta gminy Łaskarzew.

Jak na jubileuszową uroczystość przystało były gratulacje, życzenia, prezenty, tort i szampan.

jd

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama