reklama

Małżeńskie jubileusze w Żelechowie

Opublikowano: 21 październik 2016, 11:46 Kategoria Aktualności
Żelechówzłote gody
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

52 małżeństwa z terenu gminy Żelechów świętowały swoje małżeńskie jubileusze. W uroczystości udział wzięli małżonkowie obchodzący złotą, platynową, diamentową i żelazną rocznicę ślubu. Nic tylko podziwiać i gratulować.

Pary, które przeżyły razem 50 lat, na wniosek Burmistrz Żelechowa ? Mirosławy Miszkurki zostały uhonorowane medalem ?Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie? przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Otrzymali je: Adamkiewicz Licja i Tadeusz (Nowy Kębłów), Budzisz Marianna i Czesław (Nowy Kębłów), Figielscy Natalia i Stanisław (Nowy Goniwilk), Flisek Barbara i Edmund (Stary Kębłów), Iwanowscy Danuta i Zbigniew (Żelechów), Jagiełło Mirosława i Eugeniusz (Żelechów), Kalińscy Elżbieta i Jan (Zakrzówek), Kiliszek Halina i Jan (Władysławów), Kołodziejek Marianna i Jan (Władysławów), Kowalscy Henryka i Mieczysław (Sokolniki), Kudlak Bogumiła i Ryszard (Huta Żelechowska), Kuśpit Halina i Edward (Stary Goniwilk), Leszek Małgorzata i Kazimierz (Zakrzówek), Marczak Jadwiga i Mieczysław (Żelechów), Mazurek Aniela i Wiktor (Żelechów), Rodak Zofia i Tadeusz (Stefanów), Soćko Helena i Stanisław (Żelechów), Urbanek Ewa i Stefan (Nowy Goniwilk), Wojda Jadwiga i Henryk (Kalinów), Wojda Teresa i Ryszard (Sokolniki), Wojda Stanisława i Stanisław (Piastów). Do rąk jubilatów trafiły także róże, pamiątkowe dyplomy oraz zegary.

reklama


Podczas uroczystości wyróżnione zostały również te osoby, które trwają w związku małżeńskim dłużej niż 50 lat. Otrzymali oni okolicznościowe medale Burmistrz Żelechowa, dyplomy oraz upominki.

Platynową, czyli 55. rocznicę ślubu obchodzili: Barej Hanna i Waldemar (Żelechów), Bieleccy Stefania i Jan (Stary Kębłów), Domaszczyńscy Cecylia i Józef (Kalinów), Jaroń Zofia i Wiktor (Żelechów), Kasprzak Stanisława i Tadeusz (Władyslawów), Kocielnik Marianna i Jan (Żelechów), Lechnio Zofia i Henryk (Zakrzówek), Maszkiewicz Barbara i Ryszard (Żelechów), Mazurek Zofia i Piotr (Żelechów), Orlicz Genowefa i Tadeusz (Kotłówka), Parzyszek Anna i Jan (Żelechów), Parzyszek Leokadia i Jan (Stefanów), Pieńkosz Teresa i Tadeusz (Żelechów), Pleskot Janina i Ryszard (Stary Goniwilk), Płudowscy Natalia i Ryszard (Żelechów), Sobiech Eugenia i Jan (Gózdek), Szczeblewscy Teresa i Jan (Stary Goniwilk), Sztelmach Jadwiga i Henryk (Łomnica), Walaszek Jadwiga i Wacław (Żelechów), Witek Wanda i Stanisław (Stary Goniwilk), Wojtasik Irena i Wacław (Gąsiory), Wydra Henryka i Bolesław (Wola Żelechowska).

Diamentową - 60 rocznicę ślubu świętowali: Bogusz Władysława i Henryk (Żelechów), Cegiełka Krystyna i Mieczysław (Żelechów), Czajka Zuzanna i Stanisław (Żelechów), Popiołek Janina i Władysław (Gąsiory), Pszkit Lucyna i Józef (Żelechów), Skwarek Celina i Władysław (Kalinów), Tomaszewscy Roberta i Zenon (Nowy Kębłów).

65 lat w związku małżeńskim, czyli rocznicę żelezną, obchodzili: Kapczyńscy Jadwiga i Tadeusz (Kotłówka), Szelążek Irena i Wacław (Żelechów).

Wraz z jubilatami te niezwykłe rocznice świętowali zaproszeni goście: poseł Stanisława i poseł Grzegorz Woźniak, starosta powiatu Marek Chciałowski, przewodniczącym Rady Miejskiej w Żelechowie Jacek Bogusz, księdzem prałatem Eugeniusz Filipiuk, proboszczem parafii Żelechów oraz ksiądz prałat Kazimierz Stańczuk.

Podczas uroczystości część artystyczną złożoną z poezji oraz piosenek o miłości przedstawiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żelechowie. Tradycyjnie po życzeniach złożonych jubilatom odśpiewano ?Sto lat?, wznosząc toast lampką szampana i dzieląc okolicznościowy tort.

Zwieńczeniem uroczystości był występ Kapeli Stanisława Figielskiego, jednego z jubilatów. Dźwięki tradycyjnego walca i wielu innych melodii w wykonaniu zespołu sprawiły, że jubilaci, członkowie ich rodzin oraz zaproszeni goście chętnie zapełnili parkiet ośrodka kultury.

zelechow.pl/jd

fot. zelechow.pl


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama