reklama

Wielka mobilizacja dla wójta

Opublikowano: 23 wrzesień 2016, 15:13 Kategoria Aktualności
Łukasz Szychowskigmina Wilga
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

?Pomóżmy Łukaszowi stanąć na nogi? ? pod takim hasłem w niedzielę 9 października w Wildze odbędzie się festyn charytatywny na rzecz Łukasza Szychowskiego, wójta gminy Wilga. Potrzebne są pieniądze na leczenie i rehabilitacje.

?Patrzę jak ćwiczy ze swoim rehabilitantem. Siedzi na brzegu łóżka, sięgając lewą sprawniejszą rękę w kierunku dłoni rehabilitanta. Mój mąż - Łukasz Szychowski. -Kładziemy się już panie Łukaszu, czy jeszcze raz do góry? ? pyta pan Michał, a Łukasz wyciąga rękę, chwytając go w pasie, by stanąć na nogi po raz kolejny. Takiego go znam. Wytrwałego i cierpliwego. To się przydaje w rehabilitacji.? Historię Łukasza Szychowskiego, tę przed 19 maja 2016 roku i po, opisuje na blogu pierwszykroklukasza.blogspot.com jego żona Joanna Gołębiowska ? Szychowska. Ich najmłodszy syn właśnie postawił pierwsze kroki w swoim życiu. Tata walczy, by znów stanąć na nogi.

Łukasz Szychowski jest tatą dwójki małych dzieci. Chciał zostawić po sobie coś ważnego i dobrego - tak mówił ubiegając się o stanowisko wójta gminy Wilga. Ciężką pracę przerwała niespodziewana choroba. Bez wcześniejszych objawów, bez zapowiedzi. Jeszcze zdążył odebrać córeczkę z przedszkola, zjeść kolację. Pękł tętniak. Potem dwie ciężkie operacje. W efekcie niepełnosprawność wymagająca długotrwałej rehabilitacji. Modlitwa wielu ludzi i praca zespołu z Wólki Ostrożeńskiej przynosi efekty większe od spodziewanych. Jednak potrzeba jeszcze wiele czasu, ciężkiej pracy i środków finansowych na dalszą rehabilitację. Miesięczny koszt rehabilitacji i leczenia (po zakończeniu finansowania w ramach NFZ) przekroczy 10 000 złotych. Aby Łukasz Szychowski osiągnął maksimum tego, co możliwe, wskazane są dodatkowe zabiegi, a z czasem sprzęt gwarantujący możliwie najlepszą jakość życia. Najważniejsze, by to osiągnąć są pierwsze miesiące, pierwszy rok.

reklama


Właśnie dlatego 9 października odbędzie się w Mega Music Wilga festyn charytatywny "Pomóżmy Łukaszowi stanąć na nogi". Początek o godzinie 13:00. Cały dochód z festynu przeznaczony będzie na rehabilitację wójta gminy Wilga. Wszyscy, którzy chcą pomóc lub przekazać rzeczy na licytację proszeni są o kontakt - tel: 882 142 280

W programie:

- Licytacje cennych nagród m.in. vouchery wyjatkowyprezent.pl, koszulki z autografami celebrytów

- Występy artystyczne dzieci z gminnych szkół

- Występy grupy tanecznej z GOK Wilga

- Pokazy zumba fitness - Agnieszka Musioł-Posyniak

- Zawody w siatkówkę (policja, straż, Orlęta Dęblin)

- Konkurencje teambuilding

- Przeloty motolotnią

- Zabawa fantowa

- Malowanie buziek

- Ogromny plac dmuchańców

- Kinder dyskoteka dla dzieci

- Bajkowe postacie

- Klaun, bańki mydlane

- Zabawa taneczna - DJ

- Kuchnia polowa, grill, wędzarnia ryb, domowe wyroby, ciasta, naturalne soki

jd

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama