reklama

Uszkodzony słup i pożar lasu w Poliku

Opublikowano: 23 wrzesień 2016, 14:47 Kategoria Aktualności
PSPstrażpożar
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Uszkodzony słup wysokiego napięcia, pożar lasu i czasowo zamknięta droga powiatowa. Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Polik (gm. Maciejowice). Przyczyną było ścięte drzewo.

Po godzinie 19 do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu w miejscowości Polik, gmina Maciejowice. - Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że uszkodzony został słup wysokiego napięcia, a przewody zwisały nad drogą. Ponadto doszło do pożaru poszycia w lesie. Pogotowie energetyczne odłączyło i uziemiło linię, a strażacy ze względów bezpieczeństwa wstrzymali ruch na drodze powiatowej. Dalsze działania zastępów polegały na podaniu prądu wody i ugaszeniu pożaru poszycia ? informuje kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Przyczyną zaistnienia zdarzenia było drzewo, które zostało ścięte, a następnie zerwało linię i uszkodziło słupy energetyczne. W działaniach uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP. Czas akcji wyniósł ponad trzy godziny.

reklama


mat.pras./oprac. jd

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama