reklama

Kurtyna wodna na ulicach Garwolina [video]

Opublikowano: 29 sierpień 2016, 14:11 Kategoria Aktualności
garwolinupałypwikkurtyna wodna
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Późno, bo późno, ale okazało się, że to tak chodliwy towar, że na jego dostawę trzeba czekać. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji kupiło kurtynę wodną, która będzie umilać życie przechodniów w upalne dni.

Konstrukcja swój debiut miała wczoraj. Wodna bramka ustawiona została przy fontannie Skweru im. Solidarności w centrum Garwolina. Delikatna mgiełka dawała odrobinę przyjemności, szczególnie wczoraj, kiedy temperatura przekraczała 30 stopni Celsjusza.

Do zakupu wodnej kurtyny w mieście przymierzono się od roku. Dlaczego dopiero teraz zraszacz pojawił się na ulicach miasta? ? Problemem okazała się dostępność takich urządzeń, które cieszą się bardzo dużą popularnością w polskich miastach. Musieliśmy długo czekać na jego dostawę ? wyjaśnia prezes PWiK w Garwolinie Jacek Bronisz.

reklama


Sprzętem zarządza magistrat. Póki co jedyne miejsce, które nadaje się do podłączenia kurtyny, to skwer w centrum Garwolina. ? Prowadzimy rozmowy z PWiK, aby wykonać specjalne ujęcia do tej kurtyny, w innych miejscach ? wyjaśnia Albert Baran z Urzędu Miasta w Garwolinie. Kurtyna będzie ustawiana w zależności od potrzeb, a te ściśle wynikają ze słupka w termometrze. ? Liczymy, że jeszcze w tym tygodniu ponownie ustawimy kurtynę w centrum miasta ? dopowiada urzędnik.

Wreszcie! Dzisiaj na skwerku przy fontannie w centrum Garwolina po raz pierwszy rozstawiono kurtynę wodną. Na upały w sam raz :)

Opublikowany przez WirtualnyGarwolin.pl na 28 sierpień 2016

Łukasz Korycki


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama