reklama

Ruszają zajęcia w CSiK

Opublikowano: 08 wrzesień 2011, 08:45 Kategoria Aktualności
CSiKdom kulturykargol
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Dla młodszych i starszych. Zainteresowanych teatrem, muzyką, plastyką, fotografią, tańcem i sportem. Centrum Sportu i Kultury rozpoczyna nowy rok szkolny w tradycyjnym sekcjami, które czekają także na nowych uczestników.

Miejsca zapełniają się od sierpnia, ale chętni cały czas mogą się zapisać. ? Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia taneczne, dlatego w tym roku zostanie uruchomiona kolejna grupa. Prawdopodobnie zostanie też utworzona grupa estradowa, przygotowana specjalnie do występów na różnego rodzaju imprezach i wydarzeniach kulturalnych ? mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Zajęcia z tańca nowoczesnego dla dzieci i młodzieży prowadzi Monika Kopik. Uczestnicy zajęć poznają m. in. modern jazz, hip-hop, house, dancehall, taniec klasyczny, współczesny, akrobatykę. Co potrafią grupy WG i Ziomale (dzieci najmłodsze) mieszkańcy mogli zobaczyć między innymi w kwietniu, kiedy z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca tancerze wyszli na ulice miasta, by zarazić innych swoją pasją.

reklama


Jak co roku ruszą zajęcia w ognisku muzycznym prowadzonym przez Juliana Czaporowskiego, a w nim nauka gry na pianinie, keyboardzie i akordeonie. Ci, którzy wolą jednak grać na swoich strunach głosowych mogą zapisać się do Chóru Miasta Garwolin, który na swoim koncie ma już wiele sukcesów ? ostatnio srebrny medal na Festiwalu Muzyki Chóralnej w Ohrid w Macedonii. Próby chóru pod dyrygenturą Radosława Mitury odbywają się dwa razy w tygodniu ? we wtorki i w piątki.

Zajęcia dla młodych artystów plastyków prowadzą Bożena Jabłońska i Marek Banaszek na dwóch ?kierunkach? ? malarskim i grafiki warsztatowej. ? Zaletą naszej pracowni plastycznej jest to, że nie trzeba się umawiać na konkretną godzinę. Tego dnia, kiedy pracowania funkcjonuje dzieci i młodzież mogą przyjść o dowolnej porze ? dodaje dyrektor. Zajęcia z projektowania graficznego i fotografii prowadzi Luiza Kondej.

Kolejny rok swojej działalności rozpocznie także teatr ?Rękawiczka?, do którego instruktorka Izabela Rękawek zaprasza wszystkim miłośników gry aktorskiej na teatralnych deskach ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Propozycją dla ?starszej młodzieży? jest Teatr Wcześnie Urodzonych, który także prowadzi Izabela Rękawek. Spotkania odbywają się w każdą środę o 19.00.

A dla miłośników sportu - siłownia na hali Centrum Sportu i Kultury przy ulicy Żwirki i Wigury. Zajęcia dla młodzieży i dorosłych prowadzi Jarosław Kałaska.

Ceny za miesiąc zajęć wahają się od 30 do 120 zł, w zależności od danej sekcji.

jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama