reklama

Niedzielne świętowanie w Górznie

Opublikowano: 27 czerwiec 2016, 10:58 Kategoria Aktualności
górznodzień górzna
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Było coś dla duszy i dla ciała. Na festynie zorganizowanym z okazji Dnia Górzna każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło atrakcji dla dorosłych i młodszych.

Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Górzno im. Aleksandry i Bronisława Rojek oraz Restauracja Galaktyka. Patronat objął wójt gminy Waldemar Sabak i przewodniczący rady gminy Krzysztof Skwarek.

Festyn rozpoczął o godzinie Bieg o Puchar Wójta Gminy. Na kilometrowej trasie rywalizowali ze sobą uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści. Z trasą dwukrotnie dłuższą mierzyli się dorośli. Spośród osób, które zdecydowały się wystartować, pierwsi na mecie byli Karolina Kucharska i Mateusz Krzyspiak (szkoła podstawowa), Natalia Przybysz i Tomasz Gora (gimnazjum), Karolina Latuszek i Łukasz Świesiulski (dorośli).

reklama


Dobrą zabawę zapewnili dzieciom aktorzy Teatru Fantazja. Najmłodsi mieli okazję bawić się z krasnalem, myszką Mini, dziadkiem i osiołkiem. Wspólnie tańczyli, śpiewali i odpowiadali na zagadki. Do zabawy włączyli się także dorośli, którzy aby się z niej ?wykupić?, musieli wykonać zadanie wymyślone przez dzieci i osiołka.

Dobrych nastrojów nie zepsuła nawet burza i deszcz. Wieczorem rozpoczęła się uczta dla ducha. Z przyśpiewkami ludowymi zaprezentował się zespół ludowy z Górzna. Do wspólnej zabawy porwała przybyłych grupa muzyczna Cygańskie gitary. Z koncertem wystąpił też zespół Maxel.

Na tych, którzy zechcieli wziąć udział w loterii fantowej czekały atrakcyjne nagrody m.in. rower i tablet. Każdy mógł skorzystać z bezpłatnych badań. Ponadto dla dzieci przygotowano jeżdżące zwierzaki, zjeżdżalnię, eurobungy, trampolinę, oraz basen z piłeczkami.

Od godziny 20 mieszkańcy gminy bawili się przy muzyce zespołu Silver.

Anna Benicka


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama