reklama

Borowie: 3,5 mln zł w prezencie

Opublikowano: 29 czerwiec 2016, 09:23 Kategoria Aktualności
Borowie
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Będzie nowa sieć wodociągowa, oświetlenie ulic, nowe drogi i parking. W gminie Borowie szykuje się prawdziwy inwestycyjny boom. Samorząd otrzymał właśnie 3,5 mln złotych od zarządu województwa.

Na takie dobre decyzje warto czekać ? nawet kilka lat. Gmina Borowie otrzymała o zarządu województwa mazowieckiego 3,5 mln zł unijnego zwrotu za inwestycje, które samorząd realizował w latach 2010-2011. Chodzi o sfinansowane z gminne budżetu m. in. budowy sali sportowej w Głoskowie i przedszkola w Borowiu. Teraz gmina otrzymała zwrot za te inwestycje.

? W pewnym sensie spodziewaliśmy się tych środków, ale dopóki nie zapadła ostateczna decyzja zarządu województwa, nie mogliśmy ich wprowadzić do budżetu ? wyjaśnia wójt Wiesław Gąska.

reklama


Podczas czerwcowej sesji radni gminy wprowadzili do planu wydatków inwestycyjnych otrzymaną z województwa kwotę. Już niedługo rozpocznie się realizacja zadań, które sfinansują bonusowe miliony.

? Długo czekaliśmy na te pieniądze. Jak wiadomo środków unijnych z nowej perspektywy jest na razie mało. Taka kwota pozwoli na realizację wielu zaległych i potrzebnych inwestycji ? przekonuje wójt.

Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę nowych odcinków sieci wodociągowych w Głoskowie oraz Borowiu na terenie nowych osiedli. W samym Borowiu przy przychodni i cmentarzu powstanie parking. Na ulicach Sasimowskiego, Miłej, Spokojnej i Cichej w Borowiu zostanie wylany asfalt. Remontowe będą także drogi w Lalinach, Dudce, Głoskowie i Iwowem.

Radni zdecydowali, że pieniądze zostaną również przekazane na remont dachów na budynkach remiz w Chrominie i Jaźwinach. Modernizacja czeka także świetlice wiejskie w Starej Brzuzie, Góździe, Filipówce, Gościewiczu, Łopaciance i Słupie Pierwszym.

jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama