reklama

Dzień Łaskarzewa na bogato

Opublikowano: 31 sierpień 2011, 09:15 Kategoria Aktualności
Łaskarzewdożynki
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

- Program święta miasta był tak rozbudowany, że nie sposób było zobaczyć wszystko ? zauważył jeden z mieszkańców Łaskarzewa. Kilka koncertów muzycznych na różnorodną nutę, mecze i pokazy sportowe, gry i zabawy dla dzieci, pokaz laserowy i na koniec zabawa taneczna pod chmurką. Tak wyglądała miniona niedziela nad Promnikiem.

Świętowanie rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji miasta i mieszkańców w kościele parafialnym. Po niej uczestnicy uroczystości przeszli do parku ?Alejki?, gdzie odbywała się w tym roku część oficjalna i wszystkie zaplanowane punkty imprezy.

Honory gospodarza pełniła oczywiście burmistrz miasta Lidia Sopel-Sereja, a zaproszeni goście stawili się dość licznie. Wśród nich Ewa Orzełowska, wicemarszałek Województwa Mazowieckiego (honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego), starosta garwoliński Marek Chciałowski, były starosta Grzegorz Woźniak, sekretarz powiatu Jerzy Piesio, radny sejmiku województwa mazowieckiego Krzysztof Żochowski, Ryszard Smolarek, prezes powiatowego zarządu PSL, posłowie: Stanisława Prządka i Krzysztof Borkowski. Poseł Borkowski w swoim wystąpieniu zaznaczył, że Łaskarzew, jako pierwszy w okręgu garwolińskim uzyskał prawa miejskie.

reklama


Po części oficjalnej jako pierwsza wystąpiła z koncertem, Strażacka Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Łaskarzew. Humory mieszkańcom poprawił wygrany mecz ŁKS Promnik z Viktorią Zerzeń ? 5:0 - ŁKS Promnik. Gospodynie z koła ?Serbianki? zadbały o podniebienia świętujących.

Po programach dla dzieci i licznych koncertach przyszedł czas zabawy i tańców, a dla tańczących par było za mało miejsca na przewidzianym placyku i niektórzy przenieśli się na przyległe trawniki. Zabawa przewidziana do północy, została na prośbę bawiących się przedłużona o godzinę.

- Wydarzeniem artystycznym był niewątpliwie koncert zespołu Yaka Band. Godzinny występ na scenie w Alejkach, to było prawdziwe show w wykonaniu pary wokalistów Agaty Dąrowskiej i Zbigniewa Fila - występujacych na codzień w programie TV "Jaka to melodia". Koncert zagrany "na żywo" z doskonałą jakością dźwięku i znakomitym repertuarem wielkich polskich i światowych przebojów. Występ pełen humoru, prób nawiązania kontaktu z publicznością, co nie było proste ale... momentami udawało się. Pora koncertu nie była zbyt atrakcyjna dla młodzieży, przeważali starsi i dzieci. Ci, którzy przyszli - na pewno nie żałowali, ręce same składały się do braw. Muzyki w tak dobrym wykonaniu na żywo, dawno w Łaskarzewie nie było. Zespół został pożegnany owacją na stojąco. Chciałoby się więcej i częściej ? komentuje Tadeusz, uczestnik niedzielnego święta.

kk

fot. Marta Bednarczyk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama