reklama

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 04 maj 2016, 06:52 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronika
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 25 kwietnia do 1 maja.

Samochód osobowy uderzył w drzewo

27 kwietnia. Przed godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Żelazna, gdzie samochód osobowy marki BMW uderzył w drzewo. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie odłączono zasilanie elektryczne w pojeździe, zakręcono zawór LPG, a osoby poszkodowane przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz zastępy OSP z Pilawy i Gocławia.

 

reklama


Pożar kotłowni

28 kwietnia. Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze kotłowni w budynku mieszkalnym w Talubie. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożar został ugaszony przy pomocy gaśnic proszkowych przez właściciela. Działania straży polegały na podaniu prądu wody do wnętrza kotłowni, w celu dogaszenia materiałów zgromadzonych wokół pieca. Następnie oddymiono i przewietrzono budynek. W akcji trwającej blisko godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar budynku mieszkalnego

29 kwietnia. Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Starym Miastkowie. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęte jest poddasze budynku. Działania straży polegały na podaniu prądu wody do wnętrza budynku, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie oddymiono i przewietrzono pomieszczenia. Spaleniu uległa część konstrukcji dachowej. W akcji trwającej ponad godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i trzy zastępy OSP.

W dniu 1 maja przed godziną 18 doszło do odnowienia się pożaru. Strażacy zdemontowali przekrycie dachu na ganku i podali prąd wody na palące się ocieplenie stropu w postaci trociny. Następnie usunęli nadpaloną trocinę i sprawdzili całe poddasze, w celu wyeliminowania ewentualnych zarzewi ognia.

Zderzenie dwóch pojazdów

29 kwietnia. Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Pilawa, gdzie czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe: Volkswagen Passat i Volvo S60. Pomocy medycznej osobie poszkodowanej udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. Po wykonaniu czynności operacyjnych przez policje uprzątnięto jezdnię z resztek szkła i plastików. W akcji trwającej ponad godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar sadzy w kominie

30 kwietnia. Przed godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Miętnem. Działania straży polegały na wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania, a następnie przy pomocy piasku stłumieniu pożaru sadzy w kominie W akcji trwającej ponad godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

KP PSP Garwolin/opr. łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama