reklama

Szkoła Muzyczna dziękuje posłowi Woźniakowi

Opublikowano: 05 kwiecień 2016, 08:45 Kategoria Aktualności
szkoła muzycznaGrzegorz Woźniak
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W imieniu swoim, pedagogów oraz społeczności Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie, pragnę złożyć podziękowania na ręce Posła PiS Grzegorza Woźniaka za duże zaangażowanie i pomoc w rozwiązaniu problemu dotyczącego funkcjonowania naszej szkoły.

Po kontroli NIKu na początku 2015 r. w Ministerstwie Kultury wyszło na jaw, że Ministerstwo przez ostatnie 14 lat zaniżało dotacje dla niepublicznych szkół artystycznych w całym kraju. W takiej sytuacji Ogólnopolskie Stowarzyszenie Niepublicznych Szkół Artystycznych (w którym działa nasza szkoła) zaczęło domagać się od Ministerstwa wywiązywania się z zapisów ustawy dotyczących właściwych wysokości wypłat.

W tym samych czasie Centrum Edukacji Artystycznej (jednostka Ministerstwa Kultury odpowiedzialna za nadzór w szkołach artystycznych) nasiliło kontrole w szkołach niepublicznych.

reklama


Kontrola w naszej szkole odbyła się w lipcu. Wizytatorzy opisali naszą szkołę w sposób nieprofesjonalny, niezgodny z rozporządzeniami i w części mijający się z prawdą. Na zapisy protokołu pokontrolnego- zgodnie z przysługującym mi prawem- napisałem odwołanie wskazując na błędy w ocenie szkoły oraz prosząc o zmiany w raporcie. Niestety, zanim moje odwołanie zostało rozpatrzone, ówczesny Minister Kultury podjął decyzje (nie zachowując procedur) o odebraniu szkole uprawnień szkoły publicznej. Szkoły, które odwoływały się od takiej decyzji do Ministra w szybkim czasie otrzymywały odpowiedź podtrzymującą decyzje. Uprawomocniona decyzja powodowała odebranie uprawnień szkoły publicznej i wstrzymanie subwencji. Jedyną drogą do dochodzenia swej racji w takiej sytuacji byłaby długa procedura w Sądzie Administracyjnym)

Dzięki działaniom warszawskiej Kancelarii Prawnej i przede wszystkim pana Posła ,odwołanie od decyzji o odebraniu uprawnień rozpatrzone zostało dopiero po wyborach. W wyniku przeprowadzonej w szkole ponownej kontroli w styczniu br. obecny Minister Kultury wydał decyzje pozytywną.

Warto tu zaznaczyć, że pan Poseł już jako Starosta był bardzo przychylny działalności placówki. Dołożył wielu starań, by szkoła w 2007 roku uzyskała uprawnienia szkoły publicznej.

Podziękowania za pismo wsparcia działalności Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie, wysłane do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, kieruję także do Starosty Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego, Burmistrza Miasta Garwolina Tadeusza Mikulskiego i Dyrektora CSiK Jarosława Kargola.

Radosław Mitura

Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie

 

Szkoła Muzyczna I stopnia w Garwolinie została założona w roku 2005. Dwa lata później Minister Kultury wydał decyzje przyznającą placówce uprawnienia szkoły publicznej. Szkoła obecnie prowadzi nauczanie 7 klasach instrumentalnych: fortepianu, gitary, skrzypiec, akordeonu, fletu poprzecznego i perkusji. Przy szkole organizowane są zajęcia wokalne oraz grupy zerówek muzycznych. Szkoła kształci ponad 170 uczniów pod kierunkiem 21 pedagogów.

Artykuł sponsorowany

{jcomments off}


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama