reklama

W Dwójce wiedza, że warto pomagać

Opublikowano: 22 grudzień 2015, 09:23 Kategoria Aktualności
zsp 2 garwolinwolontariatempatiaboże narodzenie
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W wielu akcjach charytatywnych brali udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. Dzięki zaangażowaniu młodzieży udało się pomóc podopiecznym hospicjum, domu starości, potrzebującym rodzinom z powiatu garwolińskiego.

12 grudnia na ulicach Garwolina odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej ?Empatia?. Po raz pierwszy wzięli w niej udział wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać dla podopiecznych hospicjum 1591,24 zł.

Pomogli rodzinom z gminy Pilawa

reklama


Szczególne podziękowania należą się Małgorzacie Zadróżnej-Piłka oraz uczniom klas gastronomicznych szkoły za włączenie się do tej akcji i upieczenie świątecznych pierniczków, którymi obdarowywani byli wszyscy, którzy wspierali kwestujących. "To było coś niezwykłego, pierwszy raz mogłam tak pomóc innym?, ?Cieszę się, że chociaż w ten sposób mogłem zrobić coś dla drugiego człowieka? - to tylko dwie z wielu opinii wolontariuszy, którymi podzielili się po zakończeniu kwesty.

Uczniów z ZSP nr 2 nie trzeba było namawiać do innych akcji charytatywnych. Dzięki zbiórce produktów spożywczych ?I Ty możesz zostać św. Mikołajem? udało się po raz drugi stworzyć cztery paczki.

- Dzięki ich zaangażowaniu oraz wsparciu i pomocy nauczycielek z naszej szkoły Anny Liszewskiej i Katarzyny Gugałki udało się pomóc 15 uczniom naszej szkoły oraz trzem rodzinom na terenie gminy Pilawa i Osieck. Wszyscy otrzymali świąteczne paczki z artykułami spożywczymi ? informuje koordynator akcji Izabela Odziemczyk-Dadas.

Z wizytą w Drożdżówce

W poniedziałek, po raz czwarty młodzież odwiedziła pensjonariuszy Domu Seniora Kaśmin w Dróżdżówce (powiat miński). Pierwszym punktem wizyty był krótki program artystyczny, który szybko zamienił się we wspólne śpiewanie kolęd. Łzy wzruszenia widać było na twarzy uczniów i pensjonariuszy, których los przykuł do wózków inwalidzkich. Tradycyjnie pensjonariusze otrzymali od młodzieży wyjątkowe prezenty. W tym roku były to słodkości oraz choinki. W sumie 200 zestawów. Wszystkie upominki uczniowie przygotowali własnoręcznie.

jd

fot. arch. ZSP 2 Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama