reklama

Ich krew ratuje życie

Opublikowano: 26 listopad 2015, 07:49 Kategoria Aktualności
krewpckkrwiodawcy
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Ponad 2500 litrów krwi, przez niespełna dziesięć miesięcy bieżącego roku, oddali honorowi dawcy krwi z powiatu garwolińskiego. Co roku przychodzi czas, żeby im podziękować.

Wczoraj z zaproszenia Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Garwolinie skorzystało blisko 200 honorowych dawców. Spotkanie odbyło się w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. - Honorowe krwiodawstwo rozwija się w powiecie garwolińskim , a także przyciąga chętnych z powiatów ryckiego i mińskiego. Radość i duma rozpiera, że możemy poszczycić się takimi wynikami w krwiodawstwie na poziomie powiatowym, okręgowym i ogólnopolskim ? mówiła Renata Liszewska, prezes garwolińskiego oddziału PCK. - Takie postawy zasługują na najwyższą formę podziękowania. Bez was i bez waszej dobrej woli, poczucia troski o zdrowie i życia innych ludzi, sukcesów by nie było ? podkreślała.

Wyjątkowym momentem wczorajszego spotkania było wręczenie wyróżnień. Odznaki Honorowe PCK wręczono Grzegorzowi Szwedowi i Tomaszowi Luśni. Jako piąty mieszkaniec powiatu Kryształowe Serce odebrał Jerzy Stanek. Wręczono także ponad 150 odznak ?Zasłużony Honorowy Dawca Krwi? ? I, II i III stopnia.

reklama


Liczą na młodzież i strażaków

Listopadowe spotkanie jest okazją do podsumowania corocznych akcji. W holu CSiK wystawiono prace uczniów szkół podstawowych biorących udział w konkursie plastycznym ?Kryształowe serce?. Gimnazjaliści ze sceny Domu Kultury wyrecytowali wiersze przygotowane na konkurs ?Życzenia dla honorowego dawcy krwi?. Za najlepszą pracę uznano utwór Kacpra Gryczona (Gimnazjum przy MOW w Woli Rowskiej). Drugie miejsce zajęła Izabela Krawczyk (PG nr 2 w Łaskarzewie), a trzecie Weronika Nitka (PG w Gończycach).

W ramach 12. edycji ?Młoda krew ratuje życie? w tym roku młodzież z ośmiu szkół przekazała 656,5 litrów krwi. Wyróżnienie szczebla ogólnopolskiego akcji odebrał wczoraj Dariusz Brzozowski, opiekun szkolnego koła HDK Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie. Najbardziej aktywnymi szkołami w powiecie były ? 1. ZSP 2 Garwolin, 2. ZSP Sobolew, 3. ZR Miętne.

Krew oddają także strażacy. W tegorocznej 10. odsłonie akcji ?Ognisty ratownik ? gorąca krew? od strażaków pobrano ponad 192 litry cennego płynu. Wyróżniające się jednostki Ochotniczych Straży Pożarnej to te z Niecieplina, Maciejowic i Podebłocia. Wręczono także podziękowania za wspieranie idei krwiodawstwa w powiecie garwolińskim.

Uroczystość występami wokalnymi ubarwiły uczennice ZSP nr 1 w Garwolinie. Obsługę gastronomiczną przygotowali uczniowie ZSP nr 2 w Garwolinie.

Łukasz Korycki

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 Ochotniczych

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama