reklama

Drogowa ofensywa w gminie Łaskarzew

Opublikowano: 13 listopad 2015, 07:48 Kategoria Aktualności
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Zakończyła się przebudowa drogi gminnej Budy Krępskie-Leonów w gm. Łaskarzew. Lada dzień prace do końca dobiegną prace przy modernizacjach dróg w Woli Rowskiej. To nie jedyne inwestycje związane z infrastrukturą drogową realizowane przez gminę w ostatnich tygodniach.

W Budach Krępskich drogowcy przebudowywali 420 metrów drogi prowadzącej do granicy z gminą Maciejowice. Położono nową nawierzchnię asfaltową i wykonano pobocza z kruszywa naturalnego. Koszt inwestycji to prawie 104 tys. zł, z czego 50 tys. zł do środki związane z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych.

Za ponad 68 tys. zł w ostatnich tygodniach drogi gminne zostały wyłożone kruszywem. Materiał trafił do miejscowości: Budel, Dąbrowa, Izdebno Kolonia, Kacprówek, Lewików, Melanów, Wola Rowska i Zygmunty. Zakupiono ponad 1300 ton. W Dąbrowie, Izdebnie Kolonii, Lewikowie, Woli Rowskiej i Zygmuntach środki na zakup pochodziły z funduszu sołeckiego tych miejscowości.

reklama


W ramach bieżących remontów dróg gminnych wykonano czyszczenie i kopanie rowów odwadniających w Grabinie i Budlu. Środki na realizację prac pochodziły z funduszu sołeckiego tych wsi. Łącznie wykopano ponad trzy kilometry. za ponad 19 tys. zł.

W poniedziałek minie termin zakończenie robót drogowych w Woli Rowskiej. Tam przebudowywane są dwa odcinki. Pierwszy prowadzący do Izdebna Kolonii ma długość prawie kilometra i będzie wyłożony kruszywem. Drugi odcinek w centrum wsi (ok. 500 metrów) będzie pokryty warstwą asfaltową. Koszt obu zadań to 262 tys. zł.

laskarzew.pl/opr. łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama