reklama

Seniorzy rozpoczęli nowy rok akademicki

Opublikowano: 08 październik 2015, 17:00 Kategoria Aktualności
utwwspólnota powiatowa
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Zajęcia komputerowe, językowe, gimnastyczne, warsztaty kulinarne i wyjazdy do teatru ? to tylko część zajęć, jakie czekają na seniorów w nowym roku akademickim na Uniwersytecie Trzeciego Wieku ?Edukator? w Garwolinie.

To już szósty rok działalności UTW ?Edukator? prowadzonego przez Stowarzyszenie Rozwoju Miast i Gmin Powiatu Garwolińskiego ?Wspólnota Powiatowa?. Wczoraj, podczas uroczystej inauguracji, nowy studenci odebrali legitymacje i indeksy, a ci, którzy na zajęcia uczęszczali już wcześniej certyfikaty. W sumie nowy rok akademicki rozpoczęło blisko 120 studentów. ? Przez te 5 lat na nasze zajęcia uczęszczało ponad 200 osób. Przeprowadziliśmy 25 projektów. Ponad 100 osób starszych nauczyło się obsługi komputera, korzystania z Internetu i portali społecznościowych ? mówił rektor UTW ?Edukator? Zbigniew Marciniuk.

W nowym roku seniorzy także będą mieli okazję podszkolić się z obsługi komputera. W programie znajdą się także zajęcia z języka angielskiego i niemieckiego, gimnastyka lecznicza, basen, sekcja rowerowa, warsztaty kulinarne i kosmetyczne, a także wyjazdy do teatru.

reklama


Podczas inauguracji studenci wysłuchali dwóch wykładów. Dr Sylwia Nowacka-Dobosz z AWF Warszawa mówiła o ?Sprawności fizycznej seniorów w świetle badań?, mgr Joanna Skwarczyńska - autorka książki ?Moja skarbnica przeszłości?, opowiedziała o tym, jak tworzyła izbę tradycji.

Na uroczystości inauguracji roku akademickiego pojawili się także goście ? członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, starosta garwoliński Marek Chciałowski, wicestarosta i jednocześnie prezes ?Wspólnoty Powiatowej? Urszula Zadrożna, sekretarz powiatu Jerzy Piesio oraz Jerzy Makulec z Urzędu Miasta w Garwolinie.

jd

 

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama