reklama

Miasto kupiło starostwo

Opublikowano: 06 październik 2015, 07:01 Kategoria Aktualności
miastostarostwourząd
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Garwolińskie starostwo powiatowe sprzedało część budynku urzędu na rzecz miasta. Magistrat 3,280 mln zł będzie spłacała w dziewięciu ratach.

Samorząd Powiatu Garwolińskiego na początku roku zwrócił się do burmistrza z propozycją zakupu części nieruchomości przy ulicy Staszica 15. Powiatowi urzędnicy za dwa lata mają wprowadzić się do nowego urzędu, budowanego przy ul. Mazowieckiej. Zwolnione pomieszczenia w obu budynkach przy Staszica będą do dyspozycji samorządu miejskiego.

 

reklama


W ubiegłym tygodniu zostały dopełnione formalności prawne poprzez podpisanie umowy sprzedaży części udziałów tej nieruchomości. Kwota zakupu (3,280 mln zł) zostanie przez miasto Garwolin spłacona w dziewięciu ratach do 31 grudnia 2021 r. Ustalono także, że do 30 września 2018 roku Starostwo Powiatowe będzie korzystało z obecnej siedziby na podstawie umowy najmu.

 

W imieniu Miasta Garwolina akt notarialny podpisał burmistrz Tadeusz Mikulski, w imieniu zarządu powiatu starosta Marek Chciałowski i wicestarosta Urszula Zadrożna.

garwolin.pl/opr. łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama