reklama

154 tys. zł dla garwolińskiej LGD

Opublikowano: 16 wrzesień 2015, 14:21 Kategoria Aktualności
lgddofinansowanie
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

31 Lokalnych Grup Działania (LGD) z terenu Mazowsza to pierwsi beneficjenci, którzy otrzymają wsparcie w ramach nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. W sumie trafi do nich ponad 3,9 mln zł w ramach działania ?wsparcie przygotowawcze? z inicjatywy LEADER. Środki te będą mogły być przeznaczone m.in. na przygotowanie lokalnych strategii rozwoju, które będą realizowane do 2020 r. Umowy w tej sprawie podpisali dzisiaj wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska oraz przedstawiciele zarządów lokalnych grup działania z terenu Mazowsza.

PROW na lata 2014-2020 ruszył na Mazowszu pełną parą. Zarząd Województwa Mazowieckiego rozdysponował właśnie pierwsze środki z tego programu. Ponad 3,9 mln zł trafi do 31 Lokalnych Grup Działania z terenu Mazowsza.

LGD otrzymały dofinansowanie w ramach trzech progów ? 110 tys. zł, 132 tys. zł oraz 154 tys. zł. To ile pieniędzy otrzyma dane LGD zależało m.in. od ilości osób, które zamieszkują teren działania danego LGD.
reklama


Lokalna Grupa Działania Forum Powiatu Garwolińskiego otrzyma wsparcie w najwyżej z podanych kwot ? 154 tys. zł.

? Cieszę się, że wszystkie lokalne grupy działania, które złożyły wnioski zostały zakwalifikowane do dofinansowania. Przed nami nowa perspektywa finansowa na lata 2014-2020 i od tego, jak zostaną przygotowane lokalne strategie rozwoju będzie zależało, czy lokalna grupa działania będzie mogła dalej działać w ramach podejścia Leader i ubiegać się o środki na konkretne inwestycje ? podkreśla wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Lokalne Grupy Działania otrzymane wsparcie będą mogły przeznaczyć przede wszystkim na przygotowanie lokalnych strategii rozwoju, które będą realizowane na terenie funkcjonowania LGD do 2020 r. Są to ważne dokumenty określające jakie projekty i w jakim zakresie będą mogły być realizowane na terenie działania danej LGD. Ich przygotowanie wymaga konsultacji społecznych oraz działań informacyjnych. Konkurs na wybór LSR ruszy już niebawem.

Dzięki otrzymanym środkom LGD będą mogły kontynuować działalność, aż do wyboru nowych Lokalnych Strategii Rozwoju, a co za tym idzie Lokalnych Grup Działania, które będą je realizować do 2020 r.

mat.pras./ oprac. jd

fot. arch.

 

 

 

 

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama