reklama

Strażacy z gm. Miastków Kościelny walczyli o miano najlepszych

Opublikowano: 30 czerwiec 2015, 08:22 Kategoria Aktualności
miastków kościelnyospzawody
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Ochotnicza Straż Pożarna z Zasiadał przed Brzegami i Zwolą. Taka jest kolejność trzech najlepszych jednostek strażackich w gminie Miastków Kościelny, które wygrały rywalizację o prymat w gminnych zawodach sportowo- pożarniczych.

W niedzielę, w 11. zawodach rozgrywanych na terenie gminy Miastków Kościelny wzięło udział 10 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy. Na kolejnych pozycjach, za gminnymi liderami uplasowały się zastępy z OSP Wola Miastkowska, Kruszówka, Ryczyska, Zabruzdy, Zgórze, Przykory i Stary Miastków (dyskwalifikacja). Wśród młodzieżowych drużyn pożarniczych zwyciężył Stary Miastków przed Zwolą. Zawody rozgrywane były zgodnie z regulaminem: sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami i ćwiczenie bojowe.

Oprócz współzawodnictwa w konkurencjach typowo strażackich, pięcioosobowe drużyny walczyły o miano najlepszego w przeciąganiu liny. Sędzia główny zawodów, którym był st. kpt. Rafał Prządka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie ocenił, że zawody zostały przygotowane i przebiegały prawidłowo, a startujące drużyny pokazały swoją sprawność do działań.

reklama


? Jednostki nasze wykazały się wysokimi umiejętnościami. Ich zdolność do reagowania oceniam jako bardzo dobrą, wykonanie poszczególnych zadań nie odbiegało praktycznie od perfekcji, a osiągnięte wyniki były dobre - podsumował Jerzy Jaroń, wójt gminy i prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP. Publiczność też dopisała, dopingując swoje jednostki. ? Mam nadzieję, że te zawody, z jednej strony pokazały umiejętności strażaków, a z drugiej były swego rodzaju treningiem przed ewentualnymi- oby było jak najmniej- wyjazdami do akcji - dodał.

miastkowkoscielny.pl


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama