Centrum Miastkowa Kościelnego nabierze nowego wyglądu

Opublikowano: 04 kwiecień 2018, 07:53 Kategoria Aktualności
miastków kościelny

Przestronny parking na 100 miejsc, krzewy, kwiaty, zegar słoneczny. Gmina Miastków Kościelny rozpoczęła prace nad zagospodarowaniem terenu przy miejscowym kościele.

40-arową działkę gmina kupiła w ubiegłym roku. Teren położony na niewielkiej skarpie znajduje się vis a vis cmentarza, przy zabytkowym kościele. Na początku roku miejscowy samorząd ogłosił konkurs na koncepcję architektoniczną zagospodarowania tej działki. Z dwóch propozycji, sąd konkursowy, wybrał wizję architektów z Garwolina.

Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 700 tys. zł. - Do końca maja projektanci przygotują dokumentację techniczną zagospodarowania. Będziemy starać się pozyskać fundusze zewnętrzne na to zadanie. Od tego będzie uzależniony termin realizacji inwestycji. Będzie to 2019 lub 2020 rok – wyjaśnia wójt gminy Jerzy Jaroń.

Na 40 arach znajdzie się przestronny parking na 100 miejsc. Całość będzie tworzyła formę skwerku, z wieloma nasadzeniami – kwiatami, krzewami, ścieżkami, lampami. Projektanci uwzględnili także polanę rekreacyjną i zegar słoneczny.

Łukasz Korycki

fot. UG Miastków K.

Komentarze  

0 #1 wybory idąanton 2018-04-04 10:18
Jak szkoda, że kadencje władz samorządowych trwają cztery, a nie dwa lata.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież