Kobieta i patriotyzm. Wariacje młodych stylistów w Dwójce

Opublikowano: 14 marzec 2018, 19:46 Kategoria Aktualności
zsp 2 garwolinkonkurs fryzjersk

Odważne, wykonane z niesamowitą dokładności, zachwycające, podkreślające piękno kobiet – takie były stylizacje wykonane podczas II Ogólnopolskiego Konkursu Mody Fryzjerskiej „Kobieta w odcieniu patriotyzmu”, organizowanego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie.

Z zaproszenia organizatorów skorzystało dzisiaj 13 uczestników reprezentujących osiem szkół z Warszawy, Puław, Parczewa, Dęblina, Miętnego. W tym gronie nie mogło zabraknąć reprezentantek gospodarzy.

Zadaniem uczestników było wykonanie fryzury stylizacji i makijażu nawiązującej do tematu przewodniego – kobiety w odcieniu patriotyzmu. Wyobraźnia i pomysłowość uczestników były bardzo duże. A to potwierdza, że cele konkursu – doskonalenie umiejętności praktycznych oraz rozwój zainteresowań fryzjerstwem - zostały zrealizowane.

Uczestników oceniało profesjonalne jury. – Na pewno komisja miała problem z wyłonieniem laureatów konkursu, bo poziom w porównaniu z poprzednim rokiem wzrósł – zaznaczała dyrektor szkoły Ewa Flaga.

Wysiłek uczestników w wykonanie fryzur docenił starosta powiatu. – Garwolin staje się stolicą mody fryzjerskiej – mówił z kolei Marek Chciałowski. Włodarz podkreślał jednocześnie ważną rolę takich konkursów w doskonaleniu umiejętności praktycznych uczniów technikum.

Zanim ogłoszono wyniki konkursu, na uczestników i gości czekały niespodzianki. Uczniowie klas technikum usług fryzjerskich wystąpili w pokazach mody – ślubnej Alpiny Mróz oraz kolekcji Masha. Nie zabrakło także występów wokalnych uczniów Dwójki oraz Poloneza w wykonaniu tegorocznych maturzystów.

Liczne grono sponsorów i partnerów konkursu przyznało dzisiaj kilkanaście wyróżnień. W konkursie głównym pierwsze miejsce zdobyła reprezentantka gospodarzy Natalia Gałczyńska (op. Kamila Lis) , która wykonała stylizację na modelce Aleksandrze Mikulskiej. – Byłam zaskoczona wynikami konkursu. Jestem bardzo zadowolona z tego faktu. Na pewno doda mi to pewności siebie na dalszą naukę zawodu – skomentowała zwyciężczyni.

Drugie miejsce zajęła Natalia Kowalska z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie (op. Katarzyna Gugałka), a trzecie Dominika Strzelczyk z Zespołu Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie (op. Piotr Olszewski).

Łukasz Korycki

Komentarze  

-5 #1 Więcej odwagiMichałł 2018-03-14 23:44
Moim zdaniem bardzo skromne i zachowawcze te fryzury. Myślę, że stać uczestników na sporo więcej i nie powinni się bać, tylko uwolnić swoją kreatywność. Odwagi następnym razem
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież