Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 12 marzec 2018, 16:51 Kategoria Aktualności
strażkronika strażacka

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 5 do 11 marca.

 

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Żelechowie

6 marca. O północy do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Żelechowie. Działania strażaków polegały na podaniu proszku gaśniczego do komina, a następnie usunięciu sadzy z przewodu kominowego z użyciem wyciora. W akcji uczestniczył zastęp OSP Żelechów. Działania trwały ponad dwie godziny.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Anielowie

6 marca. Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Anielowie, gdzie samochód ciężarowy marki Scania, z naczepą zjechał do rowu i przewrócił się na bok. Strażacy zaopatrzyli ranę dłoni u kierującego pojazdem oraz kierowali ruchem, który odbywał się wahadłowo. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Podoblin

Przed północą do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu 6 marca. drogowym w miejscowości Podoblin, gdzie samochód osobowy marki Mercedes zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Pomocy medycznej kierującej pojazdem udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Maciejowice.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Janówek, gm. Żelechów

7 marca. Przed godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Janówek, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Ford Focus. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej pojazdem, którą następnie przekazali przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i zastęp OSP Żelechów.

Pożar budynku gospodarczego w miejscowości Ostrożeń Drugi.

7 marca. Przed godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Ostrożeń Drugi. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęte jest poddasze budynku. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody oraz wykonaniu otworu oddymiającego w poszyciu dachu. Po ugaszenia pożaru przystąpiono do usuwania słomy z poddasza. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Rudzie Talubskiej

7 marca. Po godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Rudzie Talubskiej, gdzie samochód osobowy Volkswagen Transporter uderzył w drzewo. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do pasażera znajdującego się w pojeździe, któremu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Reducinie

7 marca. Po godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Reducinie, gdzie samochód osobowy marki Honda Civic zjechał z drogi i zatrzymał się w rowie w pozycji na dachu. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu pojazdu na koła i odłączeniu zasilania elektrycznego. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Unin.

Zdarzenie drogowe w Rudzie Tarnowskiej

Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Rudzie Tarnowskiej, gdzie samochód osobowy Citroen Xsara zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej pojazdem, którą następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Puznówce

10 marca. Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Puznówce, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Nisan Almera i Skoda Fabia. Pomocy medycznej osobom podróżującym pojazdami udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i zastęp OSP Pilawa.

Zdarzenie drogowe w Rębkowie

11 marca. Po godz. 1 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Rębkowie, gdzie samochód osobowy seat cordoba zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Pomocy medycznej kierującej pojazdem udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilanie elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także ad content

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.