Rywalizowały gospodynie z gm. Łaskarzew

Opublikowano: 07 marzec 2018, 06:59 Kategoria Aktualności
gmina łaskrzew

W świetlicy wiejskiej w Grabinie (gm. Łaskarzew) odbyła się kolejna edycja Gminnej Olimpiady Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości.

Organizatorami Olimpiady był Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie O/Siedlce. Na wstępie zebranych powitał wójt gminy Marian Janisiewicz, dziękując wszystkim za tak liczne przybycie, świadczące o ogromnej popularności tego rodzaju przedsięwzięć.

Po zapoznaniu z regulaminem olimpiady, 80 kobiet z terenu gminy Łaskarzew przystąpiło do rozwiązywania testu zawierającego 40 pytań. Panie musiały wykazać się wiedzą z zakresu przedsiębiorczości na wsi, funduszy unijnych, turystyki wiejskiej, unowocześniania gospodarstwa domowego, estetyki zagrody wiejskiej.

W komisji zasiedli: Henryka Borkowska z MODR w W-wie O/Siedlce, Hanna Gaładyk - koordynator olimpiady z Powiatowego Zespołu Doradców rolniczych w Garwolinie, Marian Janisiewicz - Wójt Gminy Łaskarzew oraz Jerzy Błachnio - Przewodniczący Rady Gminy Łaskarzew.

Po sprawdzeniu odpowiedzi komisja wyłoniła laureatki. Wygrała Monika Piecek z Sośninki. Drugie miejsce zajęła Izabela Gajewska ze Starego Helenowa, a trzecie Małgorzata Dębek z Łaskarzewa. Komisja przyznała także sześć wyróżnień.

Zwyciężczynie otrzymały dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez samorząd gminy, natomiast wszystkie pozostałe uczestniczki olimpiady otrzymały nagrody pocieszenia w postaci artykułów gospodarstwa domowego.

Gminną olimpiadę  uświetniły występy artystyczne młodzieży z Publicznej Szkoły Podstawowej  z  Krzywdy oraz z Zespołu Szkół z Izdebna. Po zakończeniu rywalizacji był czas na kawę, herbatę, wspaniałe słodkości, a także na ciepły posiłek przygotowany przez mieszkanki wsi Grabina oraz Budel.

laskarzew.pl

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież