"Maluch +" w powiecie da nowe miejsca w żłobkach

Opublikowano: 19 luty 2018, 10:00 Kategoria Aktualności
żłobekmiastków kościelnygórznosobolew

Trzy samorządy z powiatu garwolińskiego otrzymały wsparcie z rządowego programu „Maluch +”. W Górznie, Sobolewie i Miastkowie Kościelnym powstaną nowe miejsca w publicznych żłobkach.

W ubiegłym tygodniu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wręczono promesy dotyczące dofinansowania w ramach programu „Maluch+” 2018 dla przedstawicieli samorządów pięciu województw, w tym mazowieckiego.

W ramach programu „Maluch+” przeznaczono 450 mln złotych rocznie na miejsca opieki dla najmłodszych. Dzięki tym środkom może powstać blisko 25 tysięcy miejsc opieki dla najmłodszych dzieci, a blisko 56 tysięcy już istniejących miejsc dostanie dofinansowanie.

Promesy w rąk minister Elżbiety Rafalskiej odebrało trzech wójtów z powiatu garwolińskiego. Wójt gminy Górzno Waldemar Sabak odebrał dokument potwierdzający przyznanie 400 tys. zł na utworzenie 20 miejsc w żłobku w Górznie. Całkowita wartość zadania to 521 tys. zł.

W gminnym żłobku w Sobolewie powstanie 10 nowych miejsc. Na to zadanie gmina otrzymała 200 tys. zł (całkowita wartość zadania 326 tys. zł). Wójt gminy Miastków Kościelny Jerzy Jaroń odebrał promesę na 320 tys. zł. Te środki razem z 80 tys. zł wkładu własnego zostaną wydane na adaptację pomieszczeń przedszkola w Miastkowie Kościelnym na cele żłobka. Placówka ma wystartować 1 lutego 2019 roku.

mat. pras./opr. red.

fot. UG Miastków K.

Komentarze  

+2 #2 gryzeldazuzanna 2018-02-21 23:10
Cytuję Żłobek+:
Brawo dla władz samorządowych Górzna, Sobolewa i Miastkowa. Wójt gminy Maciejowice powinien się od Was uczyć w jaki sposób pozyskiwać dofinansowanie. Maciejowice jak zawsze poszkodowane.

Maciejowice jest głęboko w 4 literach... :oops:
Cytować
+3 #1 Żłobek+Żłobek+ 2018-02-19 10:33
Brawo dla władz samorządowych Górzna, Sobolewa i Miastkowa. Wójt gminy Maciejowice powinien się od Was uczyć w jaki sposób pozyskiwać dofinansowanie. Maciejowice jak zawsze poszkodowane.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież