S17 mały krokami do Warszawy

Opublikowano: 15 luty 2018, 12:28 Kategoria Aktualności
s17

Wojewoda mazowiecki wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej na I część budowy odcinka S17 od Węzła Lubelska w kierunku Garwolina.

13 lutego wojewoda mazowiecki (ZRID), czyli pozwolenie na budowę drogi ekspresowej S17 na część I odcinka od węzła Lubelska (bez węzła) do Kołbiel (początek obwodnicy) od ok. km 4+049 do ok. km 5+650. To 1,6 km od Góraszki w kierunku Wiązownej.

Decyzja ZRID umożliwia przejęcie nieruchomości pod budowaną drogę i rozpoczęcie procedury odszkodowawczej, a wykonawca inwestycji będzie mógł rozpocząć prace. Treść decyzji została przekazana do publicznej wiadomości w formie obwieszczenia w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim oraz w urzędach gmin, przez które przebiega droga. Właściciele i użytkownicy wieczyści nieruchomości otrzymają zawiadomienia o wydaniu takiej decyzji na adres wskazany w ewidencji gruntów i budynków. Po 14 dniach od publicznego ogłoszenia informacji o wydaniu decyzji można będzie się od niej odwołać – tylko przez kolejnych 14 dni. Decyzja ZRID wskazuje nie tylko teren, na którym będą realizowane roboty związane z budową drogi ekspresowej, ale stwierdza również przejęcie na mocy prawa na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości przeznaczonych na pas drogowy oraz zatwierdza podział nieruchomości pod ten pas. Swoim zakresem decyzja ta obejmuje zarówno teren pod samą drogę, jak również skrzyżowania, rowy drogowe, skarpy, drogi gospodarcze, zbiorniki retencyjne oraz tzw. czasowe zajęcia pod przebudowę kolidujących instalacji.

Uzyskanie decyzji ZRID umożliwia rozpoczęcie procesu szacowania wartości nieruchomości przejętych pod budowę drogi i wypłaty odszkodowań od dnia, w którym decyzja stanie się ostateczna. Wysokość odszkodowania ustala wojewoda w postępowaniu administracyjnym, które kończy się wydaniem decyzji o ustaleniu odszkodowania. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie wypłacać należne kwoty.

łk za www.s17-lubelska-kolbiel.pl

Komentarze  

0 #2 Joannalew 2018-07-25 22:58
Cytuję Adam:
Mam nadzieję że jak najszybciej to zakończą, ale teraz zajmują się innymi sprawami takimi jaką pytony http://twojemazowieckie.pl/goracy-temat/zbyt-wysoki-poziom-wisly-by-kontynuowac-poszukiwania-pytona-tygrysiego-2018-07-24-809 :D No ale czymś trzeba oczy zamydlić i grać na czas

Po-noc pytona wozi w bagażniku kobieta i ponoć atrakcyjna inaczej z polskim nazwiskiem - Joanna Scheuring-Wielg us
Cytować
0 #1 studentAdam 2018-07-25 11:35
Mam nadzieję że jak najszybciej to zakończą, ale teraz zajmują się innymi sprawami takimi jaką pytony http://twojemazowieckie.pl/goracy-temat/zbyt-wysoki-poziom-wisly-by-kontynuowac-poszukiwania-pytona-tygrysiego-2018-07-24-809 :D No ale czymś trzeba oczy zamydlić i grać na czas
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież