Wicemarszałek senatu z wizytą w gm. Sobolew

Opublikowano: 13 luty 2018, 07:00 Kategoria Aktualności
gmina sobolewmaria koc

12 lutego w gminie Sobolew, na zaproszenie wójta gminy  Andrzeja Koszutskiego oraz Karola Marcinkowskiego przewodniczącego rady gmin,  przybywała z roboczą wizytą Wicemarszałek Senatu RP Pani Maria Koc. Towarzyszył jej poseł Grzegorz Woźniak.

Celem wizyty roboczej Pani Marszałek była chęć poznania specyfiki  gminy oraz zapoznanie się z problemami lokalnej społeczności. Pani Marszałek wzięła udział w spotkaniu z samorządowcami oraz władzami gminy Sobolew.

Maria Koc była żywo zainteresowana potrzebami i codziennymi problemami mieszkańców gminy, otwarta na uwagi i wnioski jej reprezentantów. Poruszono problemy związane z kwestiami modernizacji linii kolejowej nr 7 oraz trasy S17, które przebiegają w całości przez teren gminy a które w bezpośredni sposób oddziałowywują na codzienne życie mieszkańców okolicznych miejscowości. Dyskutowano o możliwościach i perspektywach pozyskania funduszy zewnętrznych na rozwój dalszy gminy oraz planowanych inwestycjach. Wśród pytań znalazły się również kwestie związane z obecną pracą parlamentu i procedowanymi ustawami.

Parlamentarzyści w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sobolewie poprowadzili lekcje wiedzy o społeczeństwie. Wizytowali również PSP im.Henryka Sienkiewicza w Sobolewie. Wizyta robocza była również okazją do zwiedzania zabytkowego kościoła pw. Świętej Rodziny i św. Apostołów Piotra i Pawła w Sobolewie, który w niedalekich planach wymagał będzie generalnego remontu.

Dzień zakończyło spotkanie i odwiedziny członków miejscowego Zespołu Ludowego  w świetlicy Gminnego Domu Kultury w Gończycach.

mat. pras.

Komentarze  

0 #6 wizytcjasylwulka 2018-02-15 23:26
żenada jak za komuny. Kiedy to się wreszcie zakończy
Cytować
+3 #5 Temat lekcji? 2018-02-15 00:04
Ciekaw jestem,czego dotyczyła lekcja wozu?
Cytować
+3 #4 Urodzeni komuniściWojtek63 2018-02-14 20:47
Robocza wizyta- jak za komuny. Ciężko jest wyplenić z głowy wrodzoną komunistyczną mentalność.
Nawet z głowy zagorzałego kato prawicowca.
Robocza wizyta- to brzmi dumnie.
Cytować
+6 #3 parcie na szkłodudik 2018-02-14 19:03
Pani Marszałek co robią ci panowie , przeciez to nieroby polityczne tylko na szkło i media potrafią się wepchać
Cytować
+8 #2 CegłaH2A 2018-02-14 12:38
Asystentowi to już sodowa uderzyła. Pani Senator, niech Pani doradzi mu, żeby zszedł na ziemię bo chłopak zaczyna już bujać w obłokach, a słoma z butów dalej wychodzi.
Cytować
+3 #1 OH2 2018-02-13 22:45
Brak asssssssyyyysss ttteeennntttaaa p. Senator!
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież