Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 12 luty 2018, 15:39 Kategoria Aktualności
strażkronika strażacka

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 5 do 11 lutego.

Zdarzenie drogowe na ul. Kościuszki w Garwolinie.

5 lutego. Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Kościuszki w Garwolinie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Volkswagen Passat i Volkswagen Golf. Pomocy medycznej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu terenu działań oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Zdarzenie drogowe na drodze wojewódzkiej nr 805 w Słupie

5 lutego. Przed godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Słupie, w którym uczestniczył samochód osobowy Peugeot 308 i ciężarowy Renault Magnum. Osoby nimi podróżujące nie odniosły obrażeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu działań oraz wprowadzeniu ruchu wahadłowego. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Pożar budynku garażowego w Sobolewie

6 lutego. Po północy do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku garażowego w Sobolewie, który bezpośrednio sąsiadował z budynkiem mieszkalnym. Strażacy podali z zewnątrz prądy wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie oddymiono budynek, a pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Andersa w Garwolinie

7 lutego. Przed godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Andersa w Garwolinie, w którym uczestniczył samochód osobowy Citroen Xsara. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, którą następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Zdarzenie drogowe w Izdebnie

7 lutego. Po godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Izdebnie, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Audi A4. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Wildze

8 lutego. Po godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze wojewódzkiej nr 801 w Wildze, gdzie samochód osobowy Renault Clio znajdował się w pozycji na dachu, poza jezdnią. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy ośmioletniemu dziecku, które następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawienia pojazdu na koła i odłączeniu w nim zasilania elektrycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Woli Rębkowskiej.

8 lutego. Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze krajowej nr 76 w Woli Rębkowskiej, gdzie samochód osobowy Opel Astra znajdował się w rowie, w pozycji na boku. Działania zastępów straży polegały na oświetleniu terenu działań, odłączeniu akumulatora i zakręceniu zaworu LPG. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Ostrybór

9 lutego. Po północy do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Ostrybór. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęta jest ściana zewnętrzna drewnianego budynku, a mieszkańcy opuścili go samodzielnie. Strażacy podali prąd wody na płonącą ścianę oraz strop, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do oddymiania pomieszczeń oraz dogaszania zarzewi ognia. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz pięć zastępów OSP.

Poszukiwania zaginionego mężczyzny w Sokole

9 lutego. Przed godz. 10 trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Sobolew (łącznie prawie 20 ratowników) rozpoczęły w lesie w pobliżu miejscowości Sokół poszukiwania zaginionego mężczyzny, w wieku 22 lat. Po upływie dwóch godzin działania, podczas których służbą wiodącą była Policja przyniosły rezultat. Odnaleziono poszukiwanego mężczyznę, który miał zachowane czynności życiowe, lecz posiadał objawy wychłodzenia. Działania straży polegały na ułożeniu go na noszach, zabezpieczeniu go przed utratą ciepła oraz podaniu tlenu. Następnie poszkodowanego przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

Pożar rozdzielni elektrycznej w budynku pływalni miejskiej w Garwolinie

9 lutego. Przed godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zadymieniu występującym w budynku pływalni miejskiej w Garwolinie. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęta jest szafa elektryczna znajdująca się w pomieszczeniu rozdzielni elektrycznej. Odłączono zasilanie elektryczne w budynku, z którego ewakuowano 15 osób korzystających z basenu oraz 12 pracowników. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru przy użyciu gaśnicy proszkowej. Następnie oddymiono i przewietrzono pomieszczenia oraz sprawdzono cały obiekt, w celu wykluczenia obecności osób postronnych. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar budynku produkcyjnego w Chęcinach

11 lutego. Po godz. 1 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku produkcyjnego w Chęcinach. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że w budynku piekarni występuje silne zadymienie, a w środku nie przebywają ludzie. Strażacy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych podali prąd wody do wnętrza, na palące się wyposażenie jednego z pomieszczeń. Ponadto przy pomocy piły ratowniczej wykonano otwory w dachu, przez które podano prądy wody na poddasze, które również było objęte pożarem. Działania te doprowadziły do jego ugaszenia. Następnie przystąpiono do częściowej rozbiórki konstrukcji dachu i przelewania pogorzeliska. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Pożar nieużytkowanego budynku w Kalinowie, gm. Żelechów

11 lutego. O godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze nieużytkowanego, drewnianego budynku w Kalinowie, gm. Żelechów. Strażacy podali prądy wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Przybyłe na miejsce zdarzenia pogotowie energetycznego zabezpieczyło zerwaną linię energetycznej. Następnie ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych przystąpili do rozbiórki zawalonej konstrukcji więźby dachowej oraz ścian, co umożliwiło przeszukanie pogorzeliska i wykluczenie przebywania osób postronnych W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz sześć zastępów OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Mierżączce

11 lutego. O godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Mierżączce. Działania strażaków polegały na wygaszeniu pieca i podaniu proszku gaśniczego do komina. Następnie usunięto sadze z przewodu kominowego z użyciem wyciora. W akcji uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP. Działania trwały ponad jedną godzinę.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież