Grabina była gospodarzem III Noworocznego Spotkania Gminy Łaskarzew. W trakcie imprezy podsumowano dokonania samorządu oraz wręczono ponad sto podziękowań.

Sobotnie spotkanie było trzecim w historii samorządu. Po Melanowie i Izdebnie gospodarzem była Grabina. Do miejscowej strażnicy zaproszono ponad 220 osób. – Na te spotkania zapraszamy osoby, które poprzez swoją pracę i działania tworzą naszą gminną społeczność – rozpoczął wójt gminy Marian Janisiewicz.

Jak zaznaczał rok 2017 był kolejnym dla gminy Łaskarzew, obfitującym w wiele wyzwań i pracy na rzecz małej ojczyzny. Włodarz wymienił inwestycje poprawiające stan dróg m.in. przebudowę drogi w Starym Helenowie i traktu Izdebno-Kolonia–Wola Rowska. Podkreślał także dobrą współpracę z powiatem garwolińskim w zakresie modernizacji dróg powiatowych. Do ważnych zadań wójt zaliczył remonty budynków OSP oraz budowę placów zabaw.

Siła we współpracy

Na koniec zwrócił uwagę na współpracę mieszkańców gminy. – Bardzo się cieszę, że w ostatnich latach nastąpiło zdecydowane ożywienie współpracy z sołectwami naszej gminy i całą społecznością lokalną. Środowisko wiejskie w naszej gminy, z roku na rok, staje się coraz bardziej aktywne, chętne do podejmowania działań na rzecz dobra mieszkańców – dodał Marian Janisiewicz.

Na współpracę zwracał uwagę także współgospodarz spotkania. – Dziękuję wójtowi i zastępcy za dobre podejście do pomysłów radnych i konstruktywne rozwiązywanie lokalnych problemów – mówił przewodniczący rady gminy Łaskarzew Jerzy Błachnio.

Pamiątkowe pióra i grawerki

Spotkanie noworoczne było okazją do podziękowań, które władze gminy złożyły w formie pamiątkowych piór oraz grawerek. Rozdano ich przeszło sto. W gronie wyróżnionych znaleźli się m.in. parlamentarzyści, radni gminni i powiatowi, burmistrz Łaskarzewa Lidia Sopel-Sereja, sołtysi, jednostki OSP, dyrektorzy szkół i placówek kulturalnych, przedsiębiorcy, koła gospodyń wiejskich, rolnicy, przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń.

W gronie gości sobotniego spotkania byli m.in. poseł Grzegorz Woźniak, radny sejmiku wojewódzkiego Krzysztof Żochowski, starosta Marek Chciałowski, sekretarz powiatu Jerzy Piesio, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Marek Jonczak, przewodniczący rady miasta Łaskarzew Michał Pałyska, burmistrz Łaskarzewa Lidia Sopel-Sereja. Wicemarszałek senatu reprezentował Michał Jaworski.

W części artystycznej wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzywdzie pod kierunkiem Moniki Marciniak.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+3 #3 Maniek TorreadorDEK 2018-02-14 14:54
Chyba się Nas Maniek Torreador johambiny nażarł bo ma taką gębę uśmiechniętą.
Cytować
+3 #2 Kungfu fighiting (soft)Wojtek63 2018-02-12 15:05
Zdjęcie nr 13- Niech już polewają...bo słuchać się nie da tak na sucho.
No tak- skopałem Woźnice 6 lat temu, ale teraz i tak razem chlapniemy po jednym. I jeszcze więcej i tak do końca. Tak ponadpartyjnie.

https://www.youtube.com/watch?v=jhUkGIsKvn0
Cytować
+4 #1 OchlapusyWojtek63 2018-02-12 14:00
Grudzień i styczeń jest dla partyjnych ochlapusów niczym miesiąc miodowy dla nowożeńców. Zero kontroli i zero reakcji z innych środowisk, bo to przecież zakończenie lub podsumowanie ubiegłego roku. Wypić trzeba.
To są integracyjne melanże i tym sposobem znikają partyjne podziały: komunista pije z księdzem, lewak z pisiurem, a ludowy chłop z kim się da i gdzie się da.
Bo partyjny ludowy chłop to taka tania dziwka.
A i osieł Wożnica tam był. Być może Pendolino relacji Bydgoszcz Główna- Warszawa (Zachodnia, Centralna, Wschodnia) - Lublin będzie miał przystanek na dworcu Łaskarzew lub Pilczyn.

Wątpię, bo nierób Woźnica to nie ś.p. Gosiński (z Włoszczowej) -ofiara losu, ani nawet John Small Dog - kungfu mistrz i mistrz w piciu na takich imprezach.

Najważniejsze, że wszystko idzie z funduszu reprezentacyjne go, a nie z naszych podatków.

Prosit !!!.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież