Złote gody w Garwolinie

Opublikowano: 10 luty 2018, 12:51 Kategoria Aktualności
złote godyGarwolin

- Niewiarygodne jak to szybko zleciało - ze zdziwieniem mówią małżonkowie, którzy świętują w tym roku jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego. 8 i 9 lutego pary z miasta i gminy Garwolin spotkały się w garwolińskim magistracie, by odebrać pamiątkowe medale.

W tym roku uroczystości Złotych Godów zostały rozłożone na dwa dni z uwagi na dużą liczbę par świętujących w tym roku swój jubileusz. Zebranych powitała Kierownik Stanu Cywilnego Agnieszka Kołodziej. - Złote gody to w naszej tradycji jubileusz obchodzony szczególnie uroczyście. Jubileusz, za sprawą którego patrzymy na państwa z podziwem i chylimy przed wami głowy. Państwa obecność tu dowodzi, że dochowaliście wbrew wszelkim przeciwnościom przysięgi małżeńskiej, bo przecież miłość jest dawaniem, a nie braniem - mówiła kierownik.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie zostały odznaczone 54 pary - Marianna i Ryszard Błażejczyk, Barbara i Jan Borkowscy, Zofia i Ryszard Borowy, Kazimiera i Bronisław Boryń, Aleksandra i Stanisław Dawid, Barbara i Eugeniusz Dąbrowa, Anna i Jan Głaszczka, Teresa i Józef Głaszczka, Alicja i Edward Głażewscy, Maria i Ireneusz Głośniccy, Teresa i Wacław Grążka, Jadwiga i Mieczysław Janiec, Marianna i Marian Jarzyna, Elżbieta i Aleksander Kryspin, Mirosława i Mieczysław Krzyśpiak, Marianna i Roman Makulec, Stanisława i Jan Miazga, Alicja i Tadeusz Michalik, Halina i Bolesław Mikulscy, Barbara i Wiesław Mikulscy, Marianna i Bronisław Mucha, Barbara i Stanisław Nastaj, Eugenia i Jan Nowiccy, Krystyna i Stanisław Pałyska, Danuta i Henryk Kuber, Jadwiga i Jan Majsterek, Zofia i Józef Ochnik, Stanisława i Rudolf Olkowscy, Stanisława i Włodzimierz Owczarczyk, Zofia i Zbigniew Piesio, Wiesława i Piotr Poszytek, Ewa i Marian Przybysz, Stanisława i Wiesław Rękawek, Maria i Józef Rusak, Maria i Waldemar Sobiech, Teresa i Marian Starosz, Marianna i Wiesław Strachota, Alina i Zdzisław Syga, Amelia i Marian Szeląg, Marianna i Jan Trzpil, Grażyna i Jan Wasilewscy, Teresa i Stanisław Winek, Teresa i Zygmunt Winek, Hanna i Tomasz Wiórkowscy, Danuta i Jerzy Witak, Władysława i Adam Wojciechowscy, Wanda i Ryszard Wróblewscy, Barbara i Władysław Zabieglińscy, Zofia i Stanisław Zadrożni, Zuzanna i Witold Zagrodzcy, Teresa i Tadeusz Zając, Maria i Wiktor Zarębscy, Maria i Zdzisław Zowczak, Ewa i Tadeusz Żukowscy.

Dekoracji medalami dokonali Burmistrz Miasta Tadeusz Mikulski, Przewodniczący Rady Miasta Marek Jonczak, Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk i Przewodnicząca Rady Gminy Iwona Pluta. Burmistrz, życząc jubilatom zdrowia i wszelkiej pomyślności, podkreślił, że są oni wzorem dla kolejnych pokoleń, zaś wójt  życzył, by pociecha z dzieci i wnuków była coraz większa.

Spotkanie było okazją do wspomnień wyjątkowego dnia w życiu. Panie opowiadały o kreacjach, jakie włożyły w dniu ślubu: w II połowie lat 60. coraz modniejsze były sukienki krótkie. Wszyscy zaś zgodnie przyznawali, że ich wesela były zupełnie inne niż współczesne. Jak stwierdził jeden z jubilatów: "Dlatego jestesmy wszyscy w tak dobrej formie, bo mamy żony z najlepszych roczników!"

garwolin.pl/oprac. jd

fot. garwolin.pl

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież