Powiat otrzymał kasę na drogę w Parysowie

Opublikowano: 09 luty 2018, 07:48 Kategoria Aktualności
parysówpowiatdrogi

Wsparcie na dofinansowanie przebudowy dróg powiatowych właśnie ruszyło. Ponad 100 mln zł z budżetu Mazowsza trafi do 36 powiatów. Wczoraj wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc podpisały kolejnych sześć umów na dofinansowanie inwestycji m.in. w powiecie garwolińskim.

– Inwestycje w budowę i modernizację dróg to zawsze bardzo kosztowne projekty, które pochłaniają większość budżetów samorządów lokalnych. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć powiaty w realizacji tych ważnych dla mieszkańców inwestycji. Co ważne, udało nam się dofinansować wszystkie zgłoszone przez starostwa projekty, czyli w sumie 36 odcinków dróg – podkreśla wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Nabór wniosków w ramach programu „Mazowiecki instrument wsparcia dróg lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu” trwał od 1 października do 15 listopada 2017 r. Zgłoszonych zostało w sumie 36 projektów. Wszystkie otrzymają wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego.

– Mazowiecki instrument wsparcia dróg lokalnych to powrót do programów realizowanych przez samorząd województwa kilka lat temu. Zaczynamy od wsparcia dla powiatów. Na ten cel zarezerwowaliśmy ponad 100 mln zł. Środki te będą mogły być wydatkowane w tym i w przyszłym roku – mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Wczoraj umowy na przebudowę i modernizację dróg podpisało sześć powiatów. Powiat garwoliński otrzyma ponad 1,3 mln zł na przebudowę drogi powiatowej nr 2246W Stara Wieś-Wólka Dłużewska-Parysów w miejscowości Parysów – odcinek ul. Kozłowskiej i skrzyżowanie z ul. Książęcą i ul. Kościuszki w połączeniu z drogą powiatową nr 1314W Parysów-Puznówka-Jaźwiny.

Mazowiecki instrument wsparcia dróg lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu to uzupełnienie od lat prowadzonych przez samorząd Mazowsza działań. Wiele udało się zrobić m.in. dzięki środkom unijnym. Tylko w ramach RPO WM 2007-2013 na mazowieckie drogi trafiło ponad 2 mld zł. Natomiast w tej perspektywie na poprawę stanu dróg lokalnych przeznaczonych zostanie ok. 145 mln zł.

mat. pras.

fot. arch. – od lewej: skarbnik powiatu Agnieszka Braun, Janina Ewa Orzełowska, starosta garwoliński Marek Chciałowski, Elżbieta Lanc

Komentarze  

+3 #1 OdcKierowca 2018-02-09 13:30
A kiedy w koncu zrobią odcinek Choiny- Parysów, który woła o pomste?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

Wprowadziliśmy nową politykę prywatności , która jest zgodna z przepisami wynikającymi z  art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w skrócie RODO.

Zobacz dokument