Budżet w Maciejowicach nastawiony na mieszkańców

Opublikowano: 26 styczeń 2018, 09:43 Kategoria Aktualności
maciejowicebudżet

Prawie trzy miliony złotych przeznaczy gmina Maciejowice na tegoroczne inwestycje. Największym zadaniem jest II etap budowy wodociągu w północnej części gminy.

Tegoroczny plan finansowy radni przyjęli jednogłośnie. Dochody ustalono na 28,644 mln zł, a wydatki na 29,644 mln zł. Tegoroczne inwestycje pochłoną 2,8 mln zł.

Największym zadaniem jest budowa wodociągu w północnej części gminy (etap II). To zadanie wieloletnie, które zakończenie przewidziane jest na 2020 rok. W tym roku gmina przeznaczy na tę inwestycję 2 mln zł. Prace będą prowadzone w Podwierzbiu, Ostrowie, Podstolicach, Kraskach Górnych, Budach Podłęskich, Kępie Podwierzbiańskiej i części Podłęża.

Przy nowo wybudowanym przedszkolu w Maciejowicach powstanie plac zabaw z siłownią zewnętrzną. Koszt tego zadania to ponad 360 tys. zł, z czego połowę gminę pozyskała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W budżecie zapisano także przebudowy dróg gminnych w Przewozie, Podwierzbiu i Pogorzelcu (łącznie 225 tys. zł). Z planu wydatków, podobnie jak w latach poprzednich, wydzielono fundusz sołecki, który w tym roku przekroczył 500 tys. zł.

Wójt gminy budżet AD 2018 ocenia jako proinwestycyjny. – Chcemy zakończyć wodociągowanie gminy. Być może nie widać tego rodzaju inwestycji, bo są one zakopane w ziemi, ale są bardzo potrzebne mieszkańcom i niezbędne do prawidłowego funkcjonowania gospodarstw. Warto zaznaczyć, że w 2017 roku wybudowano 333 przyłącza na terenie gminy, w kolejnych latach przybędzie ich przeszło 200 – podkreśla wójt gminy Maciejowice Sylwester Dymiński (na zdjęciu).

Jak dodaje, istnieje potrzeba zwiększenia środków na remonty dróg, budowę nowego urzędu gminy czy oczyszczalni ścieków. – Wychodzę z założenia, że w pierwszej kolejności należy zaspokajać najważniejsze potrzeby mieszkańców, czyli zapewnić im dostęp do wody oraz dojazd do posesji – argumentuje nasz rozmówca.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+16 #64 z kioskuEla 2018-02-22 07:09
Cytuję seppuku:
Cytuję Gość:
Cytuję edek:
1. Zapoznanie radnych z pismem Wojewody Mazowieckiego z dnia 25 stycznia 2018 r. oraz podjęcie uchwały w sprawie wygaszenia/nie wygaszenia mandatu radnego Panu Pawłowi Jaworskiemu.

Oto jeden z punktów sesji rady gminy Maciejowice, która odbędzie się 23.02.2018r.

I tak zostanie bo który z szanownych radnych miałby na tyle odwagi żeby przeciwstawić się włodarzowi z Abu Zabi. Gdyby p. Jaworski miał chociaż trochę honoru to by sam odszedł ale tacy ludzie nie mają honoru i wstydu nie mówiąc już o posiadaniu moralnego gręgosłupa.

Jeszcze pozadek w GOKu i MOPSie. Na dobry początek.

koniecznie porządek w Gok-u i GOPS-ie
Cytować
+16 #63 harakiriseppuku 2018-02-21 20:03
Cytuję Gość:
Cytuję edek:
1. Zapoznanie radnych z pismem Wojewody Mazowieckiego z dnia 25 stycznia 2018 r. oraz podjęcie uchwały w sprawie wygaszenia/nie wygaszenia mandatu radnego Panu Pawłowi Jaworskiemu.

Oto jeden z punktów sesji rady gminy Maciejowice, która odbędzie się 23.02.2018r.

I tak zostanie bo który z szanownych radnych miałby na tyle odwagi żeby przeciwstawić się włodarzowi z Abu Zabi. Gdyby p. Jaworski miał chociaż trochę honoru to by sam odszedł ale tacy ludzie nie mają honoru i wstydu nie mówiąc już o posiadaniu moralnego gręgosłupa.

Jeszcze pozadek w GOKu i MOPSie. Na dobry początek.
Cytować
+18 #62 sylwwjt 2018-02-21 18:36
Cytuję rzeczne:
Niech głąby z bogatej gmince w Maciejowicach uczą się gospodarności o biedniejszych gmin w tym powiecie.
http://wirtualnygarwolin.pl/aktualnoci/63-aktualnoci/9828-gorzno-umowa-na-budowe-oczyszczalni-podpisana

Dokładnie ale kompetencja w Abu Zabi to szalet przy zabytkowym pięknym kościele . Pasuje jak dupa krowy przy wierzy Eiffla . Raczej dupa dupa duupa Bedzie i mocny Full niż nauka widać ze brali aspiracie od Kiepskiego Ferdenada
Cytować
+3 #61 ZabiAbu 2018-02-21 18:36
OR. 0002.XXXV.2018 Maciejowice, 2018 – 02 – 15

Z A W I A D O M I E N I E

Przewodniczący Rady Gminy Maciejowice zawiadamia, że w dniu 23 lutego 2018 roku o godz. 9ºº w Gminnym Ośrodku Kultury w Maciejowicach odbędzie się XXXV sesja Rady Gminy Maciejowice.
.......
13.13. Zapoznanie radnych z pismem Wojewody Mazowieckiego z dnia 25 stycznia 2018 r. oraz podjęcie uchwały w sprawie wygaszenia/nie wygaszenia mandatu radnego Panu Pawłowi Jaworskiemu.
14. Zamknięcie sesji.

Przewodniczący Rady
/- / Paweł Jaworski
Cytować
+20 #60 głąbyrzeczne 2018-02-21 07:50
Niech głąby z bogatej gmince w Maciejowicach uczą się gospodarności o biedniejszych gmin w tym powiecie.
http://wirtualnygarwolin.pl/aktualnoci/63-aktualnoci/9828-gorzno-umowa-na-budowe-oczyszczalni-podpisana
Cytować
+22 #59 zaprasza99hpyszalet 2018-02-20 13:20
Cytuję 50%:
Cytuję hi:
Cytuję mad:
w związku z pożarem basenu w Garwolinie w Abu Zabi zapadła decyzja że za rok zamiast muzeum na rynku będzie basen

Czesc pracownikow z GOK bedzie miala zajecie....
hihi

100/100 :D

Bezpłatny pranie, suszenie i jeszcze basen publiczny. Taki cyrk to tylko gminie Maciejowice. Jest szalet przy kosciele i tam mogą, prać, moczyć śię za własne pieniążki.
Cytować
+23 #58 TVprogram 2018-02-19 23:03
Ale bałagan w tej gminie to już bagno i smród aby patrzeć jak telewizja zjedzie...
Cytować
+24 #57 DośćGość 2018-02-19 10:13
Pan Jaworski w takiej sytuacji powinien zachować się honorowy i odejść. Ale tacy ludzie pokroju p. Jaworskiego nie wiedzą co to znaczy honor
Cytować
+24 #56 JaworGość 2018-02-19 09:58
Cytuję edek:
1. Zapoznanie radnych z pismem Wojewody Mazowieckiego z dnia 25 stycznia 2018 r. oraz podjęcie uchwały w sprawie wygaszenia/nie wygaszenia mandatu radnego Panu Pawłowi Jaworskiemu.

Oto jeden z punktów sesji rady gminy Maciejowice, która odbędzie się 23.02.2018r.

I tak zostanie bo który z szanownych radnych miałby na tyle odwagi żeby przeciwstawić się włodarzowi z Abu Zabi. Gdyby p. Jaworski miał chociaż trochę honoru to by sam odszedł ale tacy ludzie nie mają honoru i wstydu nie mówiąc już o posiadaniu moralnego gręgosłupa.
Cytować
+11 #55 newsedek 2018-02-18 12:07
1. Zapoznanie radnych z pismem Wojewody Mazowieckiego z dnia 25 stycznia 2018 r. oraz podjęcie uchwały w sprawie wygaszenia/nie wygaszenia mandatu radnego Panu Pawłowi Jaworskiemu.

Oto jeden z punktów sesji rady gminy Maciejowice, która odbędzie się 23.02.2018r.
Cytować
+28 #54 Abu ZabiGość 2018-02-15 18:25
Cytuję z ostatniej chwili:
drodzy rodacy i mieszkańcy Abu Zabi nasza gmina zapewniła nowe miejsce pracy szt.1 w najlepszym i najpiękniejszym szalecie w woj. mazowieckim. Niestety żadnej namaszczona żona radnego nie chciała objąć tej cieplutkiej posadki lepiej się bawić na lekcjach laptopikiem. Kto bogatemu zabroni przecież to zmarnowane pieniądze to nic w końcu to Abu Zabi z najlepszą edukacja. Proszę o CV posadki czekają panie radne przyjmowane poza kolejnością email

:lol: :P dobre
Cytować
+32 #53 wieści sylwaz ostatniej chwili 2018-02-14 20:24
drodzy rodacy i mieszkańcy Abu Zabi nasza gmina zapewniła nowe miejsce pracy szt.1 w najlepszym i najpiękniejszym szalecie w woj. mazowieckim. Niestety żadnej namaszczona żona radnego nie chciała objąć tej cieplutkiej posadki lepiej się bawić na lekcjach laptopikiem. Kto bogatemu zabroni przecież to zmarnowane pieniądze to nic w końcu to Abu Zabi z najlepszą edukacja. Proszę o CV posadki czekają panie radne przyjmowane poza kolejnością email
Cytować
+28 #52 H2OH@O 2018-02-14 11:51
Jak daleko TOBIE Gmino Maciejowice do innych....
http://www.podlasie24.pl/garwolin/region/miastkow-koscielny-piekne-jubileusze-malzenskich-par-/zdjecia/-24712.html
Cytować
+33 #51 Hihi ?Gość 2018-02-13 13:12
Cytuję pozwolenie wodno:
Teraz, w Maciejowicach Jaworski zwoła specjalne posiedzenie sesji celem omowienia wstepnego projektu budowy niewyniarowego basenu w gminie Maciejowice.
Kuszaca lokalizacja 8) to..............................................................eco basen oczyszczalni scieków przy ul. Przewozinskiej.

Dobre
Cytować
+29 #50 bossWC 2018-02-12 22:50
Cytuję hi:
Cytuję mad:
w związku z pożarem basenu w Garwolinie w Abu Zabi zapadła decyzja że za rok zamiast muzeum na rynku będzie basen

Czesc pracownikow z GOK bedzie miala zajecie....
hihi

zwłaszcza jeden, się, :oops: wyjatkowo długo wymoczy i wyperfumuje.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież