Łucznica doczeka się świetlicy

Opublikowano: 07 luty 2018, 07:25 Kategoria Aktualności
łucznicapilawaświetlica

W tym roku rozpocznie się oczekiwana przez mieszkańców Łucznicy budowa świetlicy wiejskiej. To jedyna miejscowość w gminie Pilawa, która nie posiada jeszcze miejsca do spotkań.

Pierwsze kroki do powstania miejsca do integracji okolicznych mieszkańców samorząd już podjął. Gmina, na zasadzie zamiany, kupiła od Nadleśnictwa Celestynów, działkę. Przy pomocy środków unijnych, powstało tam boisku trawiaste oraz plac zabaw.

W ubiegłym roku rozebrany został, sąsiadujący z boiskiem, budynek wielorodzinny. Lokatorzy znaleźli nowe lokum w budynku socjalnym w Trąbkach. W międzyczasie został  opracowany projekt budowlany na budynek świetlicy wraz z pozwoleniem na budowę.  

W ramach inwestycji zostanie wybudowany budynek świetlicy o pow. zabudowy 269,18 m2, i pow. całkowitej 506 m2. W znajdzie się m.in. sala o pow. 100 m2, kuchnia, pomieszczenie gospodarcze, mała salę dla młodzieży, sanitariaty w tym dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenie porządkowe i taras. Samorząd zabezpieczył także środki na wyposażenie obiektu. Budowa świetlicy ma kosztować ok. 750 tys. zł, kolejne 150 tys. zł będzie przeznaczone na zagospodarowanie terenu wokół obiektu.

- Na to zadanie będziemy składać wniosek o dofinansowanie, na którego potrzeby zmieniliśmy zakres projektu, bowiem program, do którego będziemy chcieli złożyć wniosek, zakłada w 50 proc. pokryć zapotrzebowanie na ogrzewanie budynku albo na pobór prądu. My zaproponowaliśmy połowę pokrycia zapotrzebowania na ogrzewanie budynku poprzez zastosowanie paneli fotowoltaicznych – wyjaśnia burmistrz Pilawy Albina Łubian. Od tego czy uda się uzyskać dofinansowanie, zależy czas realizacji zadania. - Jeżeli środki uzyskamy, być może uda się całość zadania zrealizować w tym roku, jeżeli nie – prawdopodobnie zadanie dokończymy w roku przyszłym – dodaje włodarz.

Łukasz Korycki

fot. UMiG – wizualizacja świetlicy w Łucznicy

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież