Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 08 styczeń 2018, 12:09 Kategoria Aktualności
PSP GarwolinstrażGarwolin

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 1 do 7 stycznia.

Pomoc policji w otwarciu drzwi do budynku w Korytnicy

3 stycznia. Przed godziną 8 jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP uczestniczyły w działaniach w Korytnicy, w związku z podejrzeniem, że w opuszczonym budynku znajduje się osoba, która może potrzebować pomocy medycznej. Działania straży polegały na umożliwieniu funkcjonariuszom policji wejścia do budynku, gdzie znajdował się mężczyzna, u którego lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon. Akcja trwała ponad jedną godzinę.

Pomoc policji w otwarciu drzwi do mieszkania przy ul. Stacyjnej w Garwolinie

3 stycznia. Po godzinie 17 jeden zastęp PSP uczestniczył w działaniach na ul. Stacyjnej w Garwolinie, w związku z podejrzeniem, że w jednym z mieszkań może znajdować się osoba, z którą od kilku dni nie było żadnego kontaktu. Strażacy przy użyciu wyważarki otworzyli drzwi do lokalu, gdzie znajdowała się kobieta, u której lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon. Akcja trwała blisko jedną godzinę.

Zdarzenie drogowe w Goździku

4 stycznia. Po godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Goździku, w którym uczestniczył samochód osobowy Daewoo Lanos i autobus marki Mercedes. Pomocy medycznej osobom poszkodowanym udzielił na miejscu zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu akcji oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Dwa mieszkania przy ul. Janusz Korczaka w Garwolinie zalane na skutek awarii

6 stycznia. Po godzinie 9 trzy zastępy PSP uczestniczyły w działaniach w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Janusza Korczaka w Garwolinie, gdzie na skutek awarii wężyka doprowadzającego wodą do baterii doszło do zalania dwóch mieszkań. Strażacy odłączyli energię elektryczną oraz zamknęli dopływ wody, co doprowadziło do ograniczenia wycieku. Następnie pracownicy pogotowia wodociągowego zakręcili zawory zasilające w wodę całą klatkę schodową. Ponadto zebrano wodę w dwóch lokalach mieszkalnych. Akcja trwała blisko dwie godziny.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Łaskarzewie

7 stycznia. Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Łaskarzewie. Działania strażaków polegały na wygaszeniu pieca i podaniu proszku gaśniczego do komina. Następnie usunięto sadze z przewodu kominowego oraz przewietrzono pomieszczenia. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP. Działania trwały ponad jedną godzinę.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież