Karetka wjechała na czerwonym świetle

Opublikowano: 08 styczeń 2018, 07:19 Kategoria Aktualności
karetkakolizjapolicjagarwolin

Do kolizji drogowej z udziałem karetki pogotowia doszło wczoraj na skrzyżowaniu ulic Mazowieckiej i Kościuszki w Garwolinie.

Do zdarzenia doszło po godz. 14. - Kierowca VW Craftera (karetka pogotowia), z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi, na czerwonym świetle wjechał na skrzyżowanie z ul. Kościuszki i Mazowieckiej. W tym momencie, zgodnie z sygnalizacją, na zielonym świetle z ulicy Mazowieckiej wyjechał mężczyzna, kierujący samochodem m-ki Ford Focus i doszło do kolizji drogowej – relacjonuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Sprawcą kolizji okazał się być kierowca karetki, mimo że prowadził pojazd uprzywilejowany.  Zarówno jadącym karetką jak i osobom z forda nic poważnego się nie stało.

łk

fot. arch. – zdjęcie ilustracyjne

 

Komentarze  

0 #5 Przepisyssn 2018-01-11 08:45
Cytuję Hexe:
W takim razie policja na "bombach" i straż pożarna też powinna czekac na zielone. Przepisy sie zmieniły, czy ktoś niedoinformowany?

Przepisy są takie, że kierowca pojazdu uprzywilejowane go może zignorować czerwone światło, ale musi się upewnić, że nie spowoduje tym zagrożenia. Czyli nie może wpadać na skrzyżowanie na czerwonym z zamkniętymi oczami tylko musi mieć pewność, że inni kierowcy go zauważyli i ustępują mu pierwszeństwa.
Cytować
0 #4 Pojazd uprzywilejowanyHexe 2018-01-09 19:42
W takim razie policja na "bombach" i straż pożarna też powinna czekac na zielone. Przepisy sie zmieniły, czy ktoś niedoinformowan y?
Cytować
0 #3 Czyja wina??Agnieszka 2018-01-09 00:43
Sprawcą-kierowc a karetki bo wjechał na czerwonym. To są jakieś jaja!.. a to co miał czekać na zielone światło??? To są jakieś kpiny, jadaca karetka na sygnalach świetlnych i dźwiękowych to chyba priorytet bo może akurat jechać ratować ludzkie życie!!...a to że jakiś król szosy miał zielone światło i klapki na oczach i w dodatku chyba jest głuchy to kto mu dał prawko wogole??? Jeszcze trochę to karetki będą musiały stać w korku jadąc na wezwanie bo co to karetka też samochód a że ma "koguty" na dachu to co tam!!... przecież mam zielone więc gaz do dechy! Żenada!!
Cytować
-5 #2 czytałpisarz 2018-01-08 21:10
Czytał to co sam napisał?? Czy tylko wstawił na stronę?
Cytować
-9 #1 zaniżone odszkodowanie OCMirela 2018-01-08 09:23
Jeżeli miałeś kolizje w ciągu ostatnich 3 lat, sprawdź czy nie należy Ci się dopłata do odszkodowania OC. Wyślij kosztorys szkody na adres , a my bezpłatnie zweryfikujemy czy nie został on zaniżony. Nr kontaktowy 570-660-876.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także ad content

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.