To było na topie. Podsumowanie roku 2017

Opublikowano: 30 grudzień 2017, 10:22 Kategoria Aktualności

Ważne wydarzenia, aktualności, trudne tematy, relacje kulturalne i sportowe. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie tematów, które zainteresowały Was najbardziej w minionym roku – były przeczytane najwięcej razy lub najbardziej komentowane.

Styczeń

Matura coraz bliżej, czyli studniówka w Dwójce - To chyba pierwsza taka noc w życiu, kiedy uświadamia sobie człowiek, że nie jest już dzieckiem. I nie chodzi tu o wygląd, a o poczucie, że dojrzało się do tego, aby zmierzyć się z dorosłym światem i swoimi marzeniami – mówiła dyrektor Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. Ewa Flaga dała sygnał do odliczania symbolicznych 100 dni do matury 2017. Uczniowie Dwójki rozpoczęli tegoroczny sezon studniówkowy.

Kolędy, pastorałki i światła blask W niezwykłej scenerii w niedzielę w garwolińskiej kolegiacie odbył się koncert kolęd, pastorałek i pieśni bożonarodzeniowych pt. „Śpiewajcie i grajcie Mu!”. Przed tłumie zgromadzoną publicznością wystąpili lokalni artyści.

Luty

PiS chwali się osiągnięciami dla polskiej wsi Zdaniem lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości polskiemu rolnikowi żyje się w ostatnich miesiącach zdecydowanie lepiej niż kiedyś. Tę sprawę mocno komentowaliście.

Wybraliście Sportowca Powiatu Garwolińskiego 2016! Arkadiusz Zalewski został Sportowcem Powiatu Garwolińskiego 2016. Piłkarz Wilgi Garwolin tytuł odebrał w Hotelu&Restauracji Sulbin. W tym roku przyznano siedem wyróżnień specjalnych.

Marzec

Pierwszy taki – taneczny weekend w Garwolinie I Amatorski Turniej Tańca Towarzyskiego i I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego – te dwie imprezy zdominowały miniony weekend w Garwolinie. Na parkiecie zatańczyło w sumie blisko 500 par – od stawiających w tanecznym rytmie pierwsze kroki dzieci zaczynając, na mistrzach Polski kończąc. Turnieje odbyły się po raz pierwszy, ale jak zapewniają organizatorzy – nie ostatni.

Kwiecień

Spektakularne zatrzymanie w Puznówce [wideo] Do spektakularnego zatrzymania dwóch mężczyzn doszło w Puznówce (gm. Pilawa).

Maj

Karambol na DK nr 17 [wideo] Do karambolu z udziałem pięciu pojazdów doszło w m. Kolonia Gocław (gm. Pilawa) na drodze krajowej nr 17. Rannych zostało pięć osób. Droga była przez kilka godzin całkowicie zablokowana.

Klub uratowany! Waldemar Mrugała prezesem Wilgi - Nie pozwolimy się rozwiązać klubowi z 95-letnią historią – mówi Waldemar Mrugała, który został wybrany prezesem GKS Wilga Garwolin na kolejne dwa lata.

Czerwiec

Letnie zmiany w parafiach Biskup siedlecki Kazimierz Gurda zdecydował o zmianach personalnych wśród duchowieństwa w diecezji siedleckiej. W parafiach na terenie powiatu garwolińskiego nie doszło do zmiany na stanowiskach proboszczowskich. Duża rotacja za to wśród wikariuszy. To najbardziej komentowany tekst w mijającym roku.

Kenijczycy najszybsi w Garwolinie. Drugie podium Roberta Głowali [wideo] Abet Kibet Rop (Benedek Team) wygrał VIII edycję biegu „Avon Kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”. Kenijczyk trasę 10 km pokonał w 30 minut i 55 sekund. Najlepszą kobietą została Ukrainka Wira Ocharuk (Luchesk). Ubiegłoroczny sukces powtórzył Robert Głowala. Zawodnik Wilgi Garwolin po raz drugi zajął trzecie miejsce.

Oficjalne rozpoczęcie Dni Miasta i Powiatu [wideo] Uroczysta msza święta z udziałem władz samorządowych, wzbogacona grą orkiestry OSP Garwolin, wielobarwny korowód mieszkańców miasta i okolic oraz uroczyste otwarcie Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Tak wyglądało niedzielne czerwcowe przedpołudnie podczas jednego z największych wydarzeń w naszym powiecie
 
Lipiec

DK 17: wypadek z udziałem 5 samochodów. 31 rannych [wideo] Do poważnego wypadku doszło przed godziną 15:00 na DK 17 za Gończycami. W zdarzeniu brał udział między innymi bus przewożący osoby. W wypadku ucierpiało w sumie 31 osób. 2 osoby najciężej ranne zostały przetransportowane do szpitali śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 29 osobom jest udzielana pomoc na miejscu zdarzenia. To największy wypadek w mijającym roku na remontowanej DK 17 i jednocześnie najczęściej czytany przez Was tekst.

Sierpień

Żelechów: Ratusz i rynek otwarte [wideo] Choć nie było łatwo i zakończenie inwestycji stawało pod znakiem zapytania, po czterech latach udało się. W trakcie obchodów Dni Żelechowa, uroczyście oddano do użytku odrestaurowany ratusz oraz przebudowaną płytę zabytkowego rynku.

Deszczowe dożynki powiatowe w Łaskarzewie [wideo] W strugach deszczu w Łaskarzewie odbyły się Dożynki Powiatowe połączone z obchodami Dni Miasta. W gronie delegacji wszystkich gmin dziękowano za tegoroczne plony.

Wrzesień

Para prezydencka w Wilkowyi [wideo] Świętującą wiek istnienia Szkołę Podstawową w Wilkowyi (gm. Garwolin) odwiedziła para prezydencka. - Nie każda, nawet duża wieś w Polsce, może się poszczycić szkołą ze 100-letnią tradycją. To dla nas wielka radość, że możemy się spotkać z wami – mówił prezydent kraju Andrzej Duda.

Październik

Suzuki na imieniny burmistrza Ma 112 koni mechanicznych, napęd na cztery koła, kamerę cofania i jeszcze pachnie nowością. Suzuki SX4 S-Cross to nowy samochód burmistrza Garwolina Tadeusza Mikulskiego. Auto w garażu magistratu zaparkowało dwa dni przed imieninami włodarza.

Listopad

Starostwo sprzedało działki w GSAG za 3,3 mln zł Zakończyły się dwa przetargi nieograniczone na sprzedaż działek w Garwolińskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Podmiejskie tereny znalazły nowych właścicieli za 1,3 i 2 mln zł. Obie działki kupili lokalni przedsiębiorcy.

Czy w Pilawie powstanie centrum przesiadkowe za 11 mln zł? Budowa parkingu na ponad 100 miejsc, pętli autobusowej, stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz stworzenie pilawskiego rynku z fontanną i ławkami. To wszystko może wkrótce powstać przy dworcu PKP w Pilawie. Sprawy w swoje ręce wziął miejscowy samorząd, który złożył wniosek o wsparcie unijne projektu budowy centrum przesiadkowego. Wartość inwestycji to ponad 11 mln zł.

Grudzień

Nowe miejsce czy nowy właściciel? Ważą się losy Zieleniaka Handlujący na garwolińskim „Zieleniaku” dostali od urzędu miasta propozycje czterech lokalizacji miejskiego targowiska. Na podjęcie decyzji, która z nich jest najlepsza, mają dwa miesiące. Czy małym przedsiębiorcom wspólnymi siłami uda się coś zdziałać nie wiadomo. Wymagania inwestycyjne i koszty realizacji mogą być bardzo wysokie.

A jaki będzie 2018 rok?

jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież