Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 04 grudzień 2017, 12:39 Kategoria Aktualności
kronika policyjnapolicjaKPP Garwolin

Kronika zdarzeń kryminalnych z terenu powiatu garwolińskiego zaistniałych od 27 listopada do 3 grudnia

W minionym tygodniu policjanci z powiatu garwolińskiego przeprowadzili 206 interwencji.

Areszt za jazdę pod wpływem i bez uprawnień

27 listopada w Kozicach policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu garwolińskiego, który kierował osobową mazdą, znajdując się w stanie nietrzeźwości wynoszącym 2.37 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami, które zostały mu wcześniej zatrzymane za ten sam czyn. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Trojanów.

Wjechała w przystanek. 19-latek w szpitalu

28 listopada w Lipówkach na DW 805 doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 19-letnia kobieta kierująca samochodem marki Fiat Punto na oblodzonej jezdni straciła panowanie nad pojazdem , wpadła w poślizg uszkodziła znak drogowy, kosz, ogrodzenie posesji i potrąciła stojącego na przystanku 19-letniego mężczyznę. Pieszy doznał obrażeń ciała i został  przewieziony do szpitala. Kierująca trzeźwa. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Pilawa.

Wypadek w Korytnicy

30 listopada w Korytnicy doszło do wypadku z udziałem dwóch aut. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 20-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Opel Zafira nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z pojazdem marki Suzuki Swift, którym kierowała 39-letnia kobieta. W wyniku zderzenia pasażerka opla, 15-letnia dziewczyna została przewieziona do szpitala w Warszawie. Kierujący trzeźwi. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Trojanów.

Zderzenie na skrzyżowaniu w Garwolinie

30 listopada w Garwolinie na ul. Aleja Legionów doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 42 –letni mężczyzna kierujący dostawczym Iveco, wjeżdżając na skrzyżowanie na czerwonym świetle, doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem marki VW Passat, którym kierowała 18-letnia kobieta. W wyniku zaistniałego zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. Kierujący trzeźwi. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Włamania i kradzieże

1 grudnia w Piastowie nieznany sprawca włamał się do domu jednorodzinnego, skąd dokonał kradzieży pieniędzy oraz złotej biżuterii. Odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z PP Żelechów. Tego samego dnia w Garwolinie nieznany sprawca włamał się do mieszkania, skąd dokonał kradzieży pieniędzy. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.  Odzyskaniem skradzionych pieniędzy i zatrzymaniem sprawcy włamania zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

Pijani na drogach

1 grudnia w Garwolinie policjanci zatrzymali 41-letniego obywatela Ukrainy, który kierował VW, znajdując się w stanie nietrzeźwości wynoszącym 2.16 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin. 3 grudnia w Garwolinie policjanci zatrzymali 23-letniego, który kierował BMW, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu - wynoszącym 0.46 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

KPP Garwolin/oprac. red.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież