40 lat przedszkola w Starym Pilczynie

Opublikowano: 02 grudzień 2017, 14:38 Kategoria Aktualności
stary pilczynprzedszkolegmina łaskarzew

W Zespole Szkół w Starym Pilczynie odbyła się uroczystość 40–lecia Publicznego Przedszkola.

Uroczystość 21 listopada rozpoczęła się od powitania gości przez dyrektor Zespołu Szkół w Starym Pilczynie Beatę Paziewską oraz opowiedzenia historii przedszkola przez Karolinę Gronostajską - opiekuna najmłodszych. Następnie przedszkolacy wraz z opiekunami zaprezentowali przygotowany występ artystyczny. Dzieci śpiewem,  wierszem i tańcem uczciły jubileusz przedszkola.

Ważnym elementem było dla najmłodszych Pasowanie na Przedszkolaka, którego dokonali dyrektor Beata Paziewska oraz wójt gminy Marian Janisiewicz.

Po zakończeniu przedstawienia był czas na złożenie życzeń i przekazanie upominków. Zaproszeni goście z życzeniami ofiarowali mnóstwo prezentów – zabawek dla przedszkolaków.

Dyrektor Zespołu Szkół podziękowała zebranym za przybycie, nauczycielom i rodzicom za organizację uroczystości, dzieciom za piękny występ.

Niespodzianką od rodziców przedszkolaków dla uczestników uroczystości, był pyszny tort.

Przedszkole w Starym Pilczynie powstało 1 września 1977 roku. Inicjatorem i założycielem był ówczesny dyrektor Gminnej Szkoły Zbiorczej w Łaskarzewie Teofil Dębek. W 1978 roku obowiązki dyrektora przedszkola zostały powierzone Danucie Kulik, która pełniła je przez 28 lat. 1 września 1978 roku naukę w przedszkolu rozpoczęło 35 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Było to przedszkole jednooddziałowe, a nauczycielem i wychowawcą została Krystyna Szwed.

W roku 2009 dyrektor szkoły, Antoni Kulik, doprowadził do utworzenia sali przedszkolnej w wolnym mieszkaniu domu nauczyciela, co pozwoliło na przyjęcie większej liczby dzieci do przedszkola i zwiększenie liczby oddziałów do 3. Trzyoddziałowe przedszkole istnieje do dnia dzisiejszego.

Przez 40 lat istnienia przedszkola, naukę ukończyło 946 dzieci.

laskarzew.pl/opr. łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież