Wolniej znaczy bezpieczniej

Opublikowano: 01 grudzień 2017, 07:16 Kategoria Aktualności

Opady atmosferyczne i śliska nawierzchnia powodują, że po drogach jeździ się coraz trudniej. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Tylko w pierwszej połowie tygodnia na terenie powiatu doszło do blisko 20 kolizji drogowych.

Okres jesienno-zimowy zdecydowanie nie sprzyja kierującym, którzy muszą się zmagać z trudnymi warunkami na drodze. Szczególnie rano jezdnia może być oblodzona i śliska, dlatego radzimy, aby zdjąć nogę z gazu. Wolniej znaczy bezpieczniej!

- Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i unikanie ryzykownych manewrów. Wielu wypadków i kolizji można byłoby uniknąć, gdyby kierowcy dostosowali prędkość do warunków panujących na drodze – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Na efekty pogarszających się warunków atmosferycznych nie trzeba było długo czekać, od poniedziałku (27.11) na terenie powiatu garwolińskiego doszło do 16 zderzeń drogowych.  Wczoraj o poranku doszło do trzech kolizji drogowych: Izdebno Kolonia -kierowca BMW uderzył w drzewo, Górzno – zderzenie dwóch pojazdów osobowych m-ki  Seat i Skoda, Łaskarzew – zderzenie dwóch pojazdów dostawczych m-ki Mercedes i Peugeot oraz jednego wypadku w miejscowości Korytnica z udziałem samochodu m-ki Opel i Suzuki, gdzie 15-letnia dziewczyna z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

KPP Garwolin

Komentarze  

0 #1 Panie redaktorze..Kierowca 2017-12-09 23:36
Mała różnica jest nastepująca: Kierowcy dostosowują prędkość do warunków panujących na drodze - kierujący już niekoniecznie. Ale cóż, od posiadaczy prawa jazdy nie możemy wymagać zbyt wiele...
Apelujemy do kierowców: lepsze dobre letnie opony na zimę niż łyse zimówki / 10cio letnie nalewaki. Pozdro dla myślących na drodze.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież