Nowe drogi w gminie Garwolin

Opublikowano: 30 listopad 2017, 20:41 Kategoria Aktualności
gmina Garwolindrogi

Większość drogowych inwestycji zaplanowanych na ten rok w gminie Garwolin została już zrealizowana. Nową drogą mogę się cieszyć mieszkańcy kilku miejscowości. Inwestycje w sumie kosztowały blisko 800 tys. zł.

Gmina Garwolin wykonała w tym roku inwestycje drogowe między innymi w miejscowościach Miętne, Rębków, Sulbiny czy Budy Uśniackie.

Po nowej nawierzchni kierowcy pojadą na półkilometrowym odcinku drogi Uśniaki – Cyganówka. Na mechanicznie oczyszczoną nawierzchnię położono asfalt. Remont kosztował ponad 98 tys. zł.

Zakończyły się prace przy przebudowie ulicy Młyńskiej w Rębkowie, które polegały na wykonaniu blisko 20 tys. m2 nawierzchni z betonu asfaltowego oraz wykonanie poboczy na długości 395 metrów. Gmina Garwolin podpisała umowę na wykonanie tych prac na kwotę 51 597 zł. Ten sam wykonawca zrealizował  przebudowę drogi Władysławów – Wola Władysławowska  za podobną kwotę – 51 463 zł. Inwestycja polegała na wykonaniu robót przygotowawczych, wyrównaniu podbudowy masą mineralno-bitumiczną, wykonaniu nawierzchni (1900 m2) z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych o grubości 4 cm oraz obustronnego pobocza.

Za kwotę blisko 24 tys. zł gmina wykonała przebudowę drogi w miejscowości Budy Uśniackie. Wykonano podbudowę z kruszyw łamanych na długości 160 m. 148 tys. zł kosztowała przebudowa ulicy Spokojnej w Sulbinach. Prace polegały na wykonaniu robót przygotowawczych, ziemnych, podbudowy na długości 390 m i szer. 6,3 m, przepustów, obustronnych poboczy, rowu oraz zjazdów gospodarczych. Przebudowano także ulicę Krótką i Słoneczną w Rębkowie za kwotę blisko 56 tys. zł.


Zakończono także prace przy przebudowie drogi gminnej nr 130203 na granicy gminy Garwolin i gminy Parysów (Nowy Puznów). Koszt modernizacji to blisko 148 tys. zł. W ramach zadania wykonano drogę na podbudowie z kruszywa łamanego na długości 750 m i szerokości 5,3 m. Dodatkowo wykonano mechaniczne profilowanie poboczy, mechaniczne zagęszczenie poboczy, oczyszczanie rowu z wyprofilowaniem skarp rowu. Dotację w wysokości 72 tys. zł na realizację tego zadania samorząd gminy otrzymał ze środków związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych przyznaną przez Zarząd Województwa Mazowieckiego.  

Do remontu w tym roku gmina przeznaczyła także 300-metrowy odcinek drogi Stara Huta – Łucznica. Wykonanie podbudowy i nawierzchni będzie kosztowało ponad 58 tys. zł. Wykonanie podbudowy, nawierzchni oraz poboczy na długości 540 m ul. Leśnej w Miętnem wykonane zostanie za kwotę 90 tys. zł, a 350 m ulicy Podsadowiec w Rębkowie – 60 tys. zł

jd

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież