Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 13 listopad 2017, 09:28 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronika

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 6 do 12 listopada.

Pożar sklepu
8 listopada. Po godz. 3 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku sklepu w Woli Rowskiej. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęte było jego wnętrze, a płomienie wydostawały się na zewnątrz przez okno. Ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych podali prąd wody na źródło ognia. Następnie przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego otworzyli drzwi i podali drugi prąd wody do wnętrza budynku. Działania te doprowadziły do ugaszenia pożaru. Następnie odymiono pomieszczenia i dokonano częściowej rozbiórki nadpalonej konstrukcji. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

Pożar budynku gospodarczego

9 listopada. Po godz. 1 w nocy do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego na ul. Źródlanej w Garwolinie. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęte jest poddasze budynku oraz opony i drewno składowane przy jego ścianie. Strażacy podali prądy wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Dalsze działania polegały na zerwaniu blachy stanowiącej przekrycie dachu, a następnie przelewaniu i usuwaniu na zewnątrz słomy oraz nadpalonej konstrukcji dachu. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Plama płynów eksploatacyjnych na krajowej „17” w Gocławiu

9 listopada. O godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że na drodze krajowej nr „17” w Gocławiu, doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych z samochodu osobowego Hyundai Getz, który uczestniczył w kolizji. Działania straży polegały na odłączeniu prądu z akumulatora, odholowaniu pojazdu na pobocze jezdni oraz sorpcji rozlanych płynów. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Izdebnie

11 listopada. Przed godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu w Izdebnie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Opel Tigra i Renault Megane. Pomocy medycznej osobie poszkodowanej udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia oraz odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach. W akcji trwającej blisko trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Skurczy

12 listopada. Przed godziną 7 dwa zastępy PSP i zastęp OSP Wilga uczestniczyły w działaniach w miejscowości Skurcza, gdzie samochód osobowy Fiat Uno zjechał z drogi i uderzył w drzewa. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy trzem osobom poszkodowanym, które następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto dokonano sorpcji plamy oleju, a nadłamane drzewa pocięto i usunięto do rowu. Akcja trwała blisko cztery godziny.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Lipówkach

12 listopada. Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Lipówkach, w którym uczestniczyły trzy samochody: Volkswagen Golf, Peugeot 308 i Renault Trafic. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz odłączono zasilanie elektryczne w pojazdach. W akcji trwającej cztery godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Pilawa.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także ad content

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.