Blisko 700 okazów można oglądać na VIII Wystawie Gołębi Rasowych. Hala przy Żwirki i Wigury w Garwolinie przed dwa dni gości pasjonatów i hodowców z odległych krańców Polski.

VIII Wystawa Gołębi Rasowych i Ozdobnych została w tym roku zorganizowana ku pamięci Adama Moczulskiego – pasjonata gołębi i jednego z głównych organizatorów poprzednich edycji. W tym roku w części wystawowej prezentuje się ponad 50 wystawców, którzy do hali przy Żwirki i Wigury przywieźli przeszło 700 okazów. Wśród ptasich okazów występuje wielka różnorodność gatunkowa. Tradycyjnie w kilku klatkach można przyglądać się papugom.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji wystawy, która przewyższa tę z ubiegłego roku. Jednocześnie bardzo ubolewamy nad stratą naszego kolegi Adama Moczulskiego i dedykujemy mu tegoroczną wystawę – mówił kierownik wystawy Jan Śliwowski.

- Wystawa została bardzo dobrze zorganizowana, cieszy się dużą popularnością i posiada dobrze działającą giełdę. Jest również smutną wystawą, bo odszedł znany nam i bardzo ceniony w naszym kręgu kolega – dodał pan Roman, hodowca z Lublina i uczestnik wszystkich dotychczasowych edycji tej wystawy.

W tym roku wręczenie nagród odbywa się w sobotę, a nie jak miało to do tej pory miejsce w niedzielę. Piątek był poświęcony na ocenę wystawionych gołębi w celu przyznania nagród. Wstęp dla dorosłych jest biletowany.

nm

fot. pd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież