Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 06 listopad 2017, 15:48 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinkronika policyjnapolicja

Kronika zdarzeń kryminalnych z terenu powiatu garwolińskiego zaistniałych od 30 października do 5 listopada

W minionym tygodniu policjanci z powiatu garwolińskiego przeprowadzili 267 interwencji.

Pijany leżał na drodze

3 listopada w Sobolewie na ul. Sądowej doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 68-letni kierowca autobusu najechał na leżącego na środku jezdni 48-letniego pieszego, obok którego leżał rower. W wyniku tego zdarzenia 48-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Z krwi pobranej do badań wynika, że pieszy miał 2.89 promila alkoholu we krwi. Kierowca autobusu był trzeźwy. Postępowanie prowadzi policjanci z PP Sobolew.

Włamanie w Garwolinie

W nocy z 30 na 31 października w Garwolinie na ul. Przechodnia nieznany sprawca z prywatnej firmy dokonał kradzieży sprzętu komputerowego. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę kilku tysięcy złotych. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z Garwolina.

Nie zatrzymał się do kontroli, bo …

31 października w Łąkach 39-latek kierując motorowerem, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało mężczyzna kierował skuterem, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 2,70 promila alkoholu w wydychanym powietrzu oraz poruszał się jednośladem bez numerów rejestracyjnych. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Dwa wypadki w Wilchcie

1 listopada w Wilchcie doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 35-letni mężczyzna, kierujący osobowym fordem, nie zachował należytej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w tył osobowego audi, którym kierował 71-letni mężczyzna. Na skutek zderzenia pojazdów obrażeń ciała doznała 66-letnia pasażerka audi i została przewieziona do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. Postępowanie prowadza policjanci z KPP Garwolin. Do kolejnego zdarzenia w tej samej miejscowości doszło 3 listopada rano. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że mężczyzna kierujący osobowym bmw nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu osobowemu vw. W wyniku zderzenia pojazdów z obrażeniami ciała do szpitala została przewieziona pasażerka vw. Kierujący byli trzeźwi. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Na podwójnym gazie

4 listopada w Garwolinie policjanci z WRD zatrzymali 23-latka, który kierował osobowym vw, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 0.60 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Zatrzymany za narkotyki

5 listopada w Garwolinie policjanci z OPI KPP Garwolin u 33-letniego mężczyzny ujawnili dwa woreczki z zapięciem z zawartością białego proszku i suszu roślinnego. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Postępowanie prowadza policjanci z KPP Garwolin.

KPP Garwolin/oprac. red.

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież