12 listopada w Mariańskim Porzeczu odbędą się obchody Dnia Pamięci Batalionów Chłopskich.

Ponad 5 tys. osób z naszego powiatu walczyło w szeregach tej organizacji. Wielu z nich zginęło na polu walki. - Dziś po latach wspominamy ich heroizm, odwagę, ale także cierpienie i tułaczkę. Wspominamy bohaterów, którzy stali się nimi z potrzeby chwili. O 11.00 w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w ich intencji. Dzień po Święcie Niepodległości będziemy modlić się także za Ruch Ludowy, który czynnie włączył się w odbudowę naszej wolności 99 lat temu. Wyrazem pamięci będą kwiaty złożone pod obeliskiem poświęconym BCh. Następnie w Szkole Podstawowej im. O. St. Papczyńskiego w Mariańskim Porzeczu odbędzie się spotkanie okolicznościowe, na które wszystkich serdecznie zapraszamy. Młodzież ze szkół w Siedzowie i Mariańskim Porzeczu przygotowała bogaty program artystyczny, a patriotyczne utwory wykona Kapela Bocianisko - informują organizatorzy Starostwo Powiatowe w Garwolinie i Powiatowy Zarząd PSL w Garwolinie.

mat. pras.

Komentarze  

-3 #2 Hej płyniemy...PZL 2017-11-09 19:30
Obecny PSL z naczelnym mieszczuchem Kosiniakiem -Kamyszem ma tyle wspólnego z żołnierzami Batalionów Chłopskich, co przysłowiowe g...no, które przyczepiło się do dna statku i krzyczy: Hej płyniemy...
Cytować
+1 #1 obchody ..z Wilgi 2017-11-08 07:30
Piękna inicjatywa, ale jak wynika z artykułu niestety niby wój Gminy Wilga nie włączył się w organizację tych uroczystości, dlaczego mnie to nie dziwi ?, napewmo dziwi że ta osoba dalej sprawuję tak odpowiedzialna funkcję .
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież