Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 06 listopad 2017, 09:50 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronika

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 30 października do 5 listopada.

Ściana budynku mieszkalnego uszkodzona wskutek silnych podmuchów wiatru
30 października. Przed godz. 12 dwa zastępy PSP zostały zadysponowane na ul. Główną w Miętnem, gdzie wskutek silnych podmuchów wiatru doszło do wypchnięcia na zewnątrz ściany szczytowej budynku mieszkalnego, od strony strychu. Runęła ona na dwa samochody osobowe stojące obok budynku oraz zerwała linię zasilającą go w energię elektryczną. Żadna z osób znajdujących się wewnątrz nie odniosła obrażeń. Działania straży polegały na wygrodzeniu terenu działań przy pomocy taśmy ostrzegawczej oraz usunięciu pozostałych cegieł z uszkodzonej ściany. Pogotowie energetyczne odłączyło zasilanie do budynku, natomiast przedstawiciel Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego ocenił przydatność budynku do dalszego użytkowania. Ponadto strażacy wzmocnili konstrukcję dachu, a właścicielce zalecono naprawę uszkodzonej ściany szczytowej. W działaniach uczestniczył również zastęp OSP Miętne.

 

Zdarzenie drogowe w Puznówce

1 listopada. Po godz. 5 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze krajowej nr 17 w Puznówce, w którym uczestniczył samochód osobowy Ford Fiesta i samochód ciężarowy Renault. Osoby podróżujące pojazdami nie odniosły obrażeń. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe z udziałem skutera w Chęcinach

1 listopada.Po godzinie 7 dwa zastępy PSP i zastęp OSP Górzno uczestniczyły w działaniach w miejscowości Chęciny, gdzie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu skuterem, który uległ upadkowi. Ratownicy dokonali stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa i opatrzyli ranę głowy poszkodowanego, a następnie przekazali go przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. Akcja trwała blisko jedną godzinę.

Pożar samochodu w Łaskarzewie

1 listopada. Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego na ul. Garwolińskiej Łaskarzewie. Działania strażaków polegały na podaniu prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Łaskarzew. Działania trwały blisko jedną godzinę.

Pożar budynku garażowego w Maciejowicach

4 listopada. Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku garażowego w Maciejowicach. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożar powstał w jednym z pomieszczeń w garażu i został ugaszony przez mieszkańców przy pomocy węża ogrodowego. Działania strażaków polegały na usunięciu nadpalonych materiałów. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Rębkowie

4 listopada. Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Rębkowie. Działania strażaków polegały na podaniu proszku gaśniczego do komina, a następnie strąceniu i usunięciu sadzy przy pomocy wyciora kominowego. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP. Działania trwały blisko jedną godzinę.

Uwalnianie łabędzia w Łaskarzewie

5 listopada. Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w Łaskarzewie w siatce drucianej uwięziony jest łabędź. Do działań zadysponowano zastęp miejscowej OSP. Strażacy przecięli siatkę i uwolnili ptaka, a następnie wypuścili do pobliskiego stawu. Działania trwały blisko pół godziny.

Zdarzenie drogowe w Tarnowie

5 listopada. Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Tarnowie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Suzuki Swift i Seat Alhambra. Żadna z osób nimi podróżujących nie odniosła obrażeń. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież