Młodzi znawcy historii wyłonieni

Opublikowano: 06 listopad 2017, 07:16 Kategoria Aktualności
konkurshistoriawspólnota powiatowa

128 uczniów z 24 szkół wzięło udział w XV Powiatowym Konkursie Historycznym. Tematem przewodnim rywalizacji był „Okres napoleoński, a sprawa Polska na tle epoki”.

Test wiedzy przeprowadzono w piątek w sali konferencyjnej Centrum Sportu i Kultury. Sprawdzian dotyczył znajomości historii Europy za panowania Napoleona Bonapartego, w tym sprawy polskiej za Napoleona.

Z zaproszenia organizatorów – Stowarzyszenia Wspólnota Powiatowa – skorzystało 128 uczniów z 24 szkół. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wygrał Maciej Łyżwiński z I LO w Garwolinie (op. Ewa Gałązka) – 84 punkty przed Mikołajem Skwarkiem z LO Żelechów (op. Urszula Kobielus) – 77 pkt, Maciejem Tkaczykiem z ZSP 2 Garwolin (op. Iwona Górska) – 75 pkt oraz Kamilem Dziubakiem z LO w Żelechowie (op. Urszula Kobielus) – 75 pkt. Wyróżnienia zdobyli Marcin Czarnecki (ZSP 2 Garwolin) i Agata Bogusz (LO Żelechów).

Wśród gimnazjalistów zwyciężyli ex aequo Kacper Fidala z PG w Wildze (op. Hanna Budyta) – 78 pkt. i Jakub Metera z PG w Pilawie (op. Renata Sikora) – 78 pkt. Trzecie miejsce zajął Antoni Biernacki z PG 1 w Garwolinie (op. Elżbieta Rękawek) – 76 pkt, a czwarte Patrycja Celej (op. Urszula Kobielus) – 68 pkt. Wyróżnienia: Stanisław Poszytek (KLO Garwolin), Hubert Szostak (PG Trąbki), Gabriela Kaszuba (PGP w Żelechowie), Szymon Zarzycki (PGP w Garwolinie).

Wśród uczniów szkół podstawowych najwięcej punktów w teście uzyskała Anna Kotlarska ze SP 5 w Garwolinie (op. Agnieszka Mikulska) – 77 pkt. Drugie miejsce dla Zuzanny Piecek ze SP w Dąbrowie (op. Agata Narojczyk) – 77 pkt, a trzecie Rozalia Książek ze SP 1 w Łaskarzewie (op. Stanisław Gronek) – 75 pkt. Wyróżnienia: Kacper Gładysz (SP w Trąbkach), Marta Grabowiecka (SP Sobolew), Bartosz Popiołek (SP 1 Garwolin), Krystian Piecek (SP Dąbrowa), Jan Garwoliński (SP 1 Garwolin).

Wręczenie nagród odbędzie się podczas miejsko-powiatowych obchodów Święta Niepodległości.

Projekt „ Z kart historii. Zadanie jest współfinansowane przez  Miasto Garwolin oraz Stowarzyszenie Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego. Starostwo Powiatowe w  Garwolinie jest fundatorem nagród książkowych.

Patronat honorowy: Tadeusz Mikulski – Burmistrz Garwolina, Piotr Osmólski  -Przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego, Marek Chciałowski - Starosta Garwoliński. Koordynatorem Projektu jest Zbigniew Marciniuk.

mat. pras.

Komentarze  

+2 #2 czarnastrefa 2017-11-07 18:04
Cytuję BAZI BAZI:
DAWNI"CZERWONI "ZE WSPÓLNOTY POWIATOWEJ BAWIA SIE W SWOJA HISTORIE, NIE PRAWDA TOWARZYSZY MARCINIUK ,ILE TO LAT BYŁ PAN SEKRETARZEM PZPR POP W EKONOMIKU?PRZY TOWARZYSZU PTACHu ? W IPN SA PANA DANE i są jeszcze dawni pracownicy co to pamiętają.Nie wspominając o tym ze został pan dyscyplinarnie usunięty z Ekonomika

czerwoni nie tylko w Garwolinie, w Maciejowicach też czerwoni....naw et przystepuja do Komuni Świętej
Cytować
+10 #1 ZABAWA PO WSPÓLNOTOWEMUBAZI BAZI 2017-11-06 19:08
DAWNI"CZERWONI "ZE WSPÓLNOTY POWIATOWEJ BAWIA SIE W SWOJA HISTORIE, NIE PRAWDA TOWARZYSZY MARCINIUK ,ILE TO LAT BYŁ PAN SEKRETARZEM PZPR POP W EKONOMIKU?PRZY TOWARZYSZU PTACHu ? W IPN SA PANA DANE i są jeszcze dawni pracownicy co to pamiętają.Nie wspominając o tym ze został pan dyscyplinarnie usunięty z Ekonomika
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież