Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 30 październik 2017, 10:55 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronika

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 23 do 29 października.

Mężczyzna przygnieciony przez ciągnik

23 października. Po godzinie 5 jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP uczestniczyły w działaniach w miejscowości Życzyn, gdzie ciągnik rolniczy marki Ursus przewrócił się na modernizowanym nasypie kolejowym i nadkolem przygniótł dolną kończynę kierowcy. Ratownicy OSP Kozice przy użyciu rozpieracza kolumnowego unieśli część ciągnika, ewakuowali mężczyznę i przekazali go zespołowi pogotowia ratunkowego. Akcja trwała ponad jedną godzinę.

Plama oleju w Mierżączce

23 października. Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że na drodze gminnej w Mierżączce, na długości około dwóch kilometrów została rozlana substancja ropopochodna. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji rozlanego oleju. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Celejowie

25 października. Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze wojewódzkiej nr 801 w Celejowie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Toyota Yaris i Renault Kangoo. Pomocy medycznej jednemu z kierujących pojazdami udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach. W akcji trwającej blisko pięć godzin uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Wólce Ostrożeńskiej

25 października. Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Wólce Ostrożeńskiej. Działania strażaków polegały na podaniu proszku gaśniczego do komina, a następnie strąceniu i usunięciu sadzy przy pomocy wyciora kominowego. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP. Działania trwały ponad dwie godziny.

Pożar kotłowni w budynku mieszkalnym w Sobolewie

27 października. Przed godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Sobolewie. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęte były materiały zgromadzone przy piecu centralnego ogrzewania i zostały ugaszone przez lokatorkę. Strażacy usunęli nadpalone materiały i dogasili pożar. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz zastęp OSP Sobolew.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Pilawie

28 października. Przed godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Pilawie. Działania strażaków polegały na strąceniu sadzy przy pomocy wyciora kominowego. W akcji uczestniczył zastęp OSP Pilawa. Działania trwały ponad jedną godziny.

Zdarzenie drogowe w Jaźwinach

29 października. Po godz. 2 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Jaźwinach, gdzie samochód osobowy Ford Fiesta zjechał z drogi i zatrzymał się w rowie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli zasilanie elektryczne w pojeździe. Kierująca nie odniosła obrażeń. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Pilawa.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież