Stanisław Buszta Pasjonatem Sportowej Polski

Opublikowano: 30 październik 2017, 10:49 Kategoria Aktualności
stanisław busztalawilga garwolin

W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyło się wyjątkowe spotkanie Czempionów Sportowej Polski. Podczas oficjalnej Gali prestiżowe wyróżnienie „Pasjonat Sportowej Polski” odebrał Stanisław Buszta – mieszkaniec Garwolina, instruktor, trener, nauczyciel wychowania fizycznego.

Gala Sportowej Polski każdego roku gromadzi przedstawicieli samorządu, biznesu, pasjonatów sportu, którzy budują infrastrukturę sportową i wychowują młode pokolenia poprzez sport. W tym roku wzięło w niej udział ponad 300 gości, w tym znane postacie ze świata sportu i kultury. Na spotkaniu nie zabrakło królowej lekkoatletyki Ireny Szewińskiej, znanego komentatora sportowego Przemysława Babiarza, wybitnego zapaśnika Andrzeja Suprona czy Rafała Brzozowskiego. Te wybitne postacie dokonały oficjalnego wręczenia nagród i wyróżnień przyznanych przez Klub Sportowa Polska.

 

„Pasjonat Sportowej Polski” to tytuł przyznawany przez Klub Sportowa Polska w ramach programu „Budujemy Sportową Polskę”. Osoba, która otrzymuje tytuł poprzez podejmowane działania buduje sportowe oblicze samorządu, promuje sport i rekreację oraz zachęca do uprawiania zdrowego stylu życia. Pasjonat Sportowej Polski to osoba, która poprzez swoja pracę zawodową i działalność społeczną przyczynia się do upowszechniania kultury fizycznej, działa na rzecz sportu dzieci i młodzieży, aktywizuje inne środowiska, a za sprawą swoich działań jest wzorem i autorytetem dla mieszkańców, uczniów i sportowców.

Powiat Garwoliński nominował do tego tytuły Stanisława Busztę – społecznika, którego wyróżniają wszystkie te cechy. Wieloletni wysiłek został doceniony i doprowadził do znalezienia się trenera w gronie 51 osób z całej Polski wyróżnionych prestiżowym tytułem.

Stanisław Buszta oficjalnie otrzymał wyróżnienie podczas środowej Gali. Starostwo Powiatowe w Garwolinie, które dokonało nominacji reprezentował tego dnia Sekretarz Powiatu Garwolińskiego Jerzy Piesio. Warto przypomnieć, że w roku ubiegłym Powiat Garwoliński otrzymał podczas gali prestiżowy certyfikat „Inwestor na medal” i tym samym został zauważony jako samorząd, który od wielu lat mocno inwestuje w bazę sportową.

To wielka radość i duma, że po raz kolejny nasz Powiat -  jego mieszkaniec został zauważony i doceniony. Ogółem podczas gali wyróżniono łącznie ponad 150 podmiotów z całej Polski w kilkunastu kategoriach. Tym razem tytuł „Pasjonat Sportowej Polski” powędrował do mieszkańca naszej ziemi. Gratulujemy!

Stanisław Buszta. Instruktor, trener, nauczyciel wychowania fizycznego – GKS „Wilga”, Garwolin, SZS, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Garwolinie. Pasjonat sportu, szczególnie w lekkiej atletyce i szachach. Wychowawca wielu pokoleń sportowych, spod jego ręki wyszło ponad 50 nauczycieli WF. Sekcja lekkoatletyczna, którą trenuje, jest najlepszą w powiecie i mieście od ponad 40 lat i odnosi sukcesy na szczeblu wojewódzkim oraz krajowym. Wielokrotny laureat powiatowych plebiscytów sportowych. Organizator obozów sportowych, powiatowych zawodów LZS w lekkiej atletyce, siatkówce i szachach. Przez okres 20 lat prowadził społecznie dział sportowy w tygodniku „Głos Garwolina”. Przez 10 lat pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Wojewódzkiego SZS w Siedlcach. Uchwałą Rady Miasta za 40 lat nieprzerwanej pracy w klubie „Wilga” otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Garwolina. 4-krotnie otrzymał nagrodę Ministra Oświaty.

garwolin-starostwo.pl

Komentarze  

-3 #1 Stanisław B. Wielkiżaczek mały 2017-10-30 10:58
foto 1.
Każdy z panów mistrzem w swojej profesji. Gratulacje dla Stanisława. Jesteś po prostu Wielki, a kolega po lewej jest niski. To towarzystwo sportowe co zostawiłeś w Ekonomiku, to nie ta klasa i nie ta półka. Ty jesteś extra klasa, a tamci przeważnie A, niektórzy okręgowa. Jeszcze wiele muszą się uczyć, a na naukę co niektórzy niewiele mają czasu, bo emerytura się zbliża.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież